Asker ana-oğul Irak’ta kavuştu

Irak’ta görev yapan askerle, ABD’den gelen annesi birbirlerine kavuştu. İkisi de Hava Kuvvetleri’nde asker olan anne çavuş Tammi Johnson ile oğlu Derrick’in kavuşması, değiştirme birliğinin Irak’a gitmesi sayesinde ve ilk kez meydana geldi.

Kerkük’teki ABD hava üssünde 6 aylık görev süresini dolduran 20 yaşındaki er Derrick Johnson, eve dönmek için gelecek değiştirme birliğini beklemeye başladı. Görevi devralmak için gelen birlik, Derrick için büyük bir sürpriz kaynağı oldu. Çünkü büyük bir tesadüf eseri, değiştirme birliği içinde annesi Tammi Johnson da vardı.

Olayın büyük bir tesadüf eseri olduğunu belirten Derrick, "Karşımda annemi gördüğümde, şaşkınlıktan az kalsın küçük dilimi yutacaktım" dedi. Ana oğul hasretle birbirine sarılırken, "Ona binlerce soru sordum. Yanımızdan bir araç yavaşça geçerken, bombalı araç olabileceği korkusuyla ona sarıldım. Ancak aracın Irak polisine ait olduğunu söyleyerek beni rahatlattı. Rütbece oğlumun üstündeyim. Ama onun Irak tecrübesi benimkinden çok daha fazla" diye konuştu.
HÜRRİYET.com