+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Türk Patrikhanesi'nde Şok Belgeler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Türk Patrikhanesi'nde Şok Belgeler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Türk Patrikhanesi'nde Şok Belgeler

  Türk Patrikhanesi'nde Şok Belgeler
  Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Türk Ortodoks Patrikhanesi sözcüsü Sevgi Erenerol’un evinde fişleme kayıtları çıktı.

  Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak Paşakapısı Cezaevi'ne konan Türk Ortodoks Patrikanesi Basın Danışmanı Sevgi Erenerol'un evinde akademisyenlerle ilgili fişleme belgeleri bulundu.

  Erenerol, çok sayıdaki öğretim üyesiyle ilgili bilgi fişlerinin evine nasıl ve kim tarafından getirildiğini bilmediğini savundu. Erenerol'un, "Ofisimde ele geçirilen 'Derin Ergenekon CD'si'nin içeriğini ve kim tarafından verildiğini de bilmiyorum" diye konuştu.
  'DEVLETİMİZİ KORUMAK'

  Veli Küçük ve Kemal Kerinçsiz ile 2004 yılında bir etkinlikte tanıştığını öne süren Erenerol, Muzaffer Tekin'le de 2003'teki Kıbrıs mitinginde tanıştığını açıkladı. Mahkemede, "Patrikhanemizin öncelikli amacı vatandaşı olduğumuz ülkemizin ve devletimizin bekasını korumaktır" ifadelerini kullanan Erenerol, Ankara'da faili meçhul bir suikasta kurban giden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nu İstanbul'daki bir etkinlik vasıtasıyla tanıdığını da anlattı.


  Erenerol, herhangi bir istihbarat örgütüyle bağlantısı olduğu iddialarını da yalanladı. Tutuklanan Avukat Kemal Kerinçsiz, Sami Hoştan, Fikri Karadağ ve Hüseyin Görüm'ün ifadeleri ise şöyle:

  Avukat Kemal Kerinçsiz: Ergenekon yapılanmasının silahlı bir örgüt olduğunu soruşturma sırasında öğrendim. Büromda eve evimde bulunan evraklar, avukatlığını yaptığım Muzaffer Tekin ve Ergün Poyraz davalarıyla ilgili. Bana gelen belgelerin kaynağını açıklamama hakkım var. Ulusal Güç Birliği diye bir birliği tanımıyorum.

  TEŞKİLAT: KUMARHANE


  Emekli Tuğgeneral Veli Küçük çıkarıldığı İstanbul Adliyesi'nde verdiği ifadede, 30 saati geçen tüm adli işlemler sırasında sağlık kontrolüne hiç çıkarılmadığını, şeker hastası olduğunu ve böbreklerinden de rahatsız olduğunu anlattı.

  İfadesine maddi durumunu ve emekli olduktan sonra yaptıklarını anlatarak başlayan Küçük, bir soru üzerine çete suçundan tutuklu bulunan Sedat Peker'i "Babası dostumdur, o nedenle tanırım" diye tanımladı. Küçük, Dünya Azerbaycanlılar Kongresi üyesi olduğunu ve bir toplantı sırasında çekilen fotoğraf nedeniyle İslami basından bir gazete tarafından şantaja uğradığını anlattı. Bu fotoğrafın Zaman gazetesinde yayımlandığını anlatan Küçük, fotoğraftakinin ise Danıştay saldırısını düzenleyen Alparslan Arslan olduğunu gördüklerini, ancak bu kişinin dernekle ilgisinin olmadığını ve kendisini de tanımadığını ifade etti.
  Küçük ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbahat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile ilgili olarak kendisine birtakım belgeler ulaştığını, onları da dosyaladığını ifade etti.

  Fikri Karadağ: Benim kurduğum derneğin hiçbir dinsel ve cemaat veya başka örgütlenme ile doğrudan ya da dolaylı bir bağlantısı yoktur. Tam bağımsız ve bağlantısız bir kuruluştur.

  Derneğin Teşkilatlanma Başkanı olarak adı geçen Hüseyin Görüm Danıştay saldırısını gerçekleştiren Arslan'ı 2000 yılının başında tanığını kabul etti ve eylemden 1 yıl öncesine kadar da hiç görüşmediğini anlattı. Görüm, Arslan'ın dernekle ilgisinin olmadığını ifade etti.

  Bu arada soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Recep Sipahioğlu ile İhsan Göktaş serbest bırakıldı.

  AKUT'a benzemek istediler

  Hüseyin Görüm, basında yer alan "Özel kuvvetler birimi" hakkında da, "1999 depreminde adını duyuran AKUT'un medyatik olduğunu ancak bir icraatta bulunmadığını, bu nedenle alternatif olarak bir birim kurmak istediklerini" belirtti. Görüm, "tanıdığım en temiz asker" diye nitelendirdiği Karadağ ile "milliyetçilik tutumu ırkçılığa yönelince aralarında anlaşmazlıklar çıktığını, kendisinin dindar olduğunu, buna sıcak bakmadığını, Karadağ'ı da Allah'a havale ettiğini" anlattı.


  Sami Hoştan: Veli Küçük ile 1,5 yıldır görüşmedim. Sadece telefon görüşmesi yapmış olabilirim. Teşkilat diye geçen kelime, kumar ile ilgili bir konudur. Teşkilata gelme kumar dünyasında kullanılan bir kelimedir.

  İbrahim Çiftçi'yi 10 yıldır tanırım. Zaman zaman kumar oynarız. Hablemitoğlu cinayeti ile ilgili yaptığı başvuru ve cinayet konusundaki açıklamaları hakkında bilgi sahibi değilim. Çiftçi Ergenekon kelimesini söylemekten aciz, kumar oynayan biridir.


  Hüseyin Görüm: Türk Ortodoks Kilisesi'ne Muzaffer Tekin ve Fikri Karadağ'la birlikte gittim. Atatürkçü bir çizgisi olan kiliseyi Fener Rum Patrikanesi karşısında güçlendirmek için gittik
  (Bugün-Milliyet)
  aktif haber

 2. #2
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı Ce: Türk Patrikhanesi'nde Şok Belgeler

  Hakkimizda hayirlisi isin icinde daha kimler cikacak tesekkurler mavim

Benzer Konular

 1. Olmayan belgeler (!) emniyette...
  By Reflex. in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-08-2011, 18:15
 2. Majestik Gizli Belgeler
  By HaZzAL in forum Mitoloji
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-19-2009, 17:25
 3. Ergenekon'da Parasal Belgeler
  By mavidamla in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-23-2008, 11:26
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2008, 15:30
 5. Fener Rum Patrikhanesi'nin Orta Kapısı
  By küppra in forum Off Topic
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-19-2007, 19:13

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0