+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

ABD:Afganistan Yok Olacak

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  ABD:Afganistan Yok Olacak Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Süper Üye gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem Baktabul'un Çılgını gul_eylem - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Bulunduğu Yer
  Karabük
  Mesajlar
  220
  Tecrübe Puanı
  42964

  :okur: ABD:Afganistan Yok Olacak

  Amerikalı uzmanlar tarafından hazırlanan 2 raporda, gereken önlemlerin alınmaması halinde Afganistan'ın yok olma riskiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

  Eski general James Jones başkanlığında ABD Atlantik Konseyi tarafından hazırlanan raporda, güvenliğin iyileştirilmesinin sağlanmaması ve yeniden yapılandırma ile iyi idare çalışmalarının hızlanmaması halinde Afganistan'ın risk altında olduğu vurgulanarak, "Yok olması istenmiyorsa, gereken acil değişimler şimdi yapılmalıdır" denildi.

  Amerikan Kongresi'ne bu akşam sunulması beklenen raporda, 2001'de devrilen Taliban'ın ülkenin çok kalabalık olmayan yerleşimlerin bulunduğu bölgelerdeki kontrolünün arttığı, ülke genelinde sivil reformlar, yeniden yapılandırma ve kalkınmada ilerleme sağlanamadığının altı çizildi.

  Raporda, Afganistan'a yapılan uluslararası yardımların sadece yüzde 10'unun doğrudan Afganlara gittiği, bunun da reform ve yeniden yapılandırma çalışmalarını daha da zorlaştırdığı kaydedildi ve Afganistan'daki sistemin iflas etmesi durumunda bunun bölgede olumsuz stratejik sonuçları olacağına da dikkat çekildi.

  James Jones'un yanı sıra ABD'nin eski BM Büyükelçisi Thomas Pickering başkanlığında hazırlanan bir diğer raporda da ABD ile Afganistan'daki müttefiklerinin "hafif" operasyonları yerine "uygun" operasyonlar getirilmesi gerektiği kaydedildi. Bu raporda, ABD'nin Afganistan için özel bir temsilci ataması ve Afganistan'ın 5 yıl içinde istikrara kavuşturulması için ABD ile NATO'nun yeni bir "birleşik strateji" geliştirmesi çağrısında bulunuldu.

  (haberaktüel)

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: ABD:Afganistan Yok Olacak

  Amerika Amerika... Her yerde Amerika, onlara düştü başka ülkelerin durumları zaten , Afkanistan yok olacakmış bir şeyler yapmayacaklarsa gördük sizin yardımlarınızı Irak'a yaptığınız milyonlarca insanın ölmüyle sonuçlanan katliamı!!!

Benzer Konular

 1. Demet Akalın - Olacak Olacak Şarkı Sözü
  By candron in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-23-2013, 13:24
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-31-2009, 16:21
 3. Ayla Dikmen - Olacak Olacak (Olacak Olacak sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-13-2009, 11:58
 4. Afganistan (Güney Türkistan) Türklerinin Federasyonu , Afganistan Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-05-2008, 00:53
 5. Şarkılar Ne Olacak Şarkı Sözü-Tual(Şarkılar Ne Olacak)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-04-2008, 17:10

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0