Camide sevişme sahnesi çektiler!İspanyol filmciler İstanbul'da camide sevişme sahnesi çektiler. Bazı tanınmış Türk oyuncuların da yer aldığı İspanyol filmde Türkler için ağır yakıştırmalar da yapılıyor..


İspanyol filmciler yıllar önce ülkemize gelip, La Faison Turka isimli filmde bizim insanımızı film boyunca aşağılamış. Filmde Türkler, camide sevişen, sevgilisini, sevdiklerini başka insanlar, çıkar için peşkeş çeken insanlar olarak anlatılıyor. Daha kötüsü filmde Türk oyuncular da yer alıyor.
Filmde Türkiye gibi anlatılan ama Türkiye ile uyzaktan yakından alakası olmayan o kadar çok şey varki... Bize benzemeyen ama bizmişiz gibi anlatılan her şeyin tamamen düzemece olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Filmde Türk erkekleri aşırı derecede kaba olarak gösteriliyor. Filmde bütün sapkınlıklar Türk erkeğinde var gösteriliyor.
Filmdeki en iğrenç sahne sanki Türkiye'de bir camideymiş gibi gösterilen camide sevişme sahnesi... 1994 yılında yapılan çekimler için İstanbul Müftülüğü'nden izin alındı. İzin alınırken gösterilen senaryo tamamen yalan çıktı. Film yayına girdikten sonra bu durum anlaşıldı. Aynı filmde Rasim Öztekin gibi ünlü Türk oyuncular da vardı. Bu isimlerde senaryo kurbanı oldu. Öztekin'in konu ile ilgili soruya verdiği cevap, gösterilen senaryonun yayına giren filmdeki senaryo ile hiç alakalı olmadığını ortaya koyuyor.
Habermerkezi