İkinci Evlilik Yapan İşten Çıkarılacak





Batman Belediye Başkanı Kalkan, işçilerle ilginç bir sözleşme imzalatıyor. Gerekçesi ise..




Batman Belediye Başkanı Kalkan, işçilerle yapılacak sözleşmeye ikinci evlilik yapan işçinin iş akdinin feshedilmesi ve eşine şiddet uygulayanın maaşının yarısının eşine verilmesini isteyecek.

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, toplu iş sözleşmesine kadın haklarını ön planda tutmak için bazı maddeler ekleyeceklerini söyledi. Başkan Kalkan, sözleşmeye ikinci evlilik yapan işçinin iş akdinin feshedilmesi ve eşine şiddet uygulayanın maaşının yarısının eşine verilmesini gündeme getireceklerini açıkladı.
Batman Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında 732 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Belediye Başkanı Kalkan, toplantı öncesi yaptığı konuşmada belediyenin olanaklarını göz önünde tutarak işçiyi mağdur etmeyecek oranda zam yapacaklarını belirtti.

Kalkan ayrıca, toplu iş sözleşmesine kadın haklarını ön planda tutmak için bazı maddeler ekleyeceklerini belirterek, ikinci evlilik yapan işçinin iş akdinin feshedilmesi ve eşine şiddet uygulayan işçinin maaşının yarısının eşine verilmesini gündeme getireceklerini söyledi.

Genel iş sendikasının yıllık zam artışının yüzde 35 civarında talep edeceği belirtilirken, yapılacak olan müzakereler sonucunda işçinin maaşıyla ilgili zam oranı açıklanacak.

Batman Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında başlayan sözleşme görüşmelerine Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye işçileri adına Genel İş Batman Şube Başkanı Halis Yakut ve yönetim kurulu katıldı.

aktif haber