Erdoğan: İmtiyaz değil, adalet!

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da AK Parti'nin Siyasat Akademisi'nin açılışında konuştu. Erdoğan, "Biz imtiyaz değil, adalet isteyenlerin partisiyiz." dedi ve şu önemli çağrıyı yaptı:

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Siyasat Akademisi'nin açılışında konuştu.
Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyleydi:
"Siyasetin temellerinde millet vardır. Biz imtiyaz değil adalet isteyenlerin partisiyiz.
Özgürlükleri olduğu gibi kabul etmezseniz özgürlükleri konuşamazsınız. AK Parti birilerinin değil milletin partisisdir.
Bizim kapımız herkese açık. Bizim partimize her görüşten insan katılabilir. Türkiye'ye hizmet sevdasını bizimle paylaşabilir. Ortak paydamız bu ülkeye hizmettir.
Türkiye değişiyor. Dünya değişiyor. Herkes birikimlerini bu değişen dünya düzenine hizmet için seferber edebilir.
Kadınların ve gençlerin siyasete katılımını her fırsatta dile getiriyoruz. Bunu lafla kota ile yapmıyoruz. Yerel seçimlerde kadın belediye başkanı ve meclis üyesi sayısını aratıracağız. Yeni kardeşlerimizin daha fazla katılımını sağlayabilmek hedefimizdir.
Siyaset yerelde başlar. Herkes önce kendi yerel ve bölgesel sorunlarına çözüm çalışmalarına katılmalı. Siyasette alt tabakadan başlamak önemli... İşin aslı alt tabakada yapılan hizmettir ve zevkli olan odur. Şimdi gökten zenbille inme mantığı yürütülüyor.
Şu anda Meclis'te 339 milletvekilimiz görev yapıyor. Örgütümüzün ağındaki inasanları hesaplarsanız 100 binleri aşkın hatta daha da ince hesaplarsak milyonun üzerinde kadrolu elemanımız var. Bunlar maaş karşılığı çalışmıyor. Bunlar sadece bir sevda uğruna çalışıyor. Yerel yönetimler bir okuldur. Yerel yönetimde başarıyla hizmet veren bir kimse ülkenin yönetimine liyakatle hizmet verebilir. Bu tecrübeyle sabiptir.
Yerel yönetimler millete hizmetin ilk basamağıdır. Milletin sıkıntısını en iyi yerel yöneticilker bilir. Çünkü milletin sıkıntısını onlar seçimden seçime görmez. Her an içli dışlıdır. Belediyecelik demek milletin derdiyle dertlenmek, sevinciyle sevinmek üzüntüsüyle üzülmek, milletin derdiyle hemhal olmaktır.
İstanbul'u çöp dağları içinden alıp Habitat-2 toplantısında en temiz kentler arasına soktuk."

HABER 7