Erdoğan bu soruyla duygulandı


Ama doğru yanıtlanamadı...

02.02.2008 11:29Futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın sunduğu yarışma programı "önceki akşam ilginç bir gelişme yaşandı. Başbakan Erdoğan'ın oynadığı futbol takımları ile ilgili soru sonrası, Erdoğan Çakar'ı evinden arayarak “Bu yoğun siyasi gündemde beni eski günlere götürdünüz” diyerek teşekkür etti.

Programda sorulan, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan aşağıdaki amatör takımlardan hangisinde lisanslı olarak futbol oynamıştır" 99 bin YTL'lik final sorusuna yarışmacı "İETT, Erok Spor, Camialtı Spor, Kasımpaşa, Beyoğlu Spor" şıklarından Camialtı diyerek yanlış cevap verdi ve para ödülünü kaybetti. Erdoğan program sonrası yaklaşık 23:30 sıralarında özel kalemi aracılığıyla ulaştığı Çakar'a "Beni çok mutlu ettiniz. Çok eskilere götürdünüz. Benim için nostalji oldu bu yoğun siyasi gündemimde. Futbol günlerime geri döndüm. Eyüp Stadı, Vefa Stadı şöyle bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Yarışmacı bir de o yıllarda Kasımpaşa'daymış aslında bilebilirdi" dedi. Kendisini aradığı için Erdoğan'a teşekkür eden Çakar da "O akşam çok mutlu oldum. Bu yoğun günlerinizde Allah yardımcınız olsun dedim" diye konuştu.

KEŞKE BAŞBAKAN YARDIM EDEBİLSE

Final sorusunda Çakar, yarışmacıya, “Önemli bir toplantısı yoksa Başbakanımız programımızı seyrediyordur. Şu anda Başbakanımızın anıları aklına gelmiştir muhakkak. Eski yıllara gitmiştir. Keşke imkan olsa da Sayın Başbakanımız size yardımcı olsa" şeklinde konuşmuştu.

İyi futbolcuydu

Yarışmacının çok üzüldüğünü anlatan Çakar "Yarışmacı bizim kuşaktan biri. 70 yıllarda futbolla ilgiliymiş. Hatta Kasımpaşa'da oturuyormuş. Başbakanımızın o yıllarda top oynadığını hatırlıyormuş" diye konuştu. Başbakan'ın futbol yıllarını hatırladığını söyleyen Çakar "O yıllarda İstanbul amatör takımlarını herkes biliyordu. Orda oynayan muhakkak büyük takımlarda oynardı. Başbakanımız incecik uzun boylu, uzun bacaklı, uzun adımlarla koşardı. Gür ve kıvırcıkımsı saçlı iyi futbolcuydu" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak