AKP'Lİ BAĞIŞ'TAN BAŞÖRTÜSÜ ÇIKIŞI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Türkiye'de isteyenin mini eteğiyle, isteyenin başörtüsüyle, isteyenin istediği kıyafetle gezebilmesini, eğitim alabilmesini istediklerini belirterek, "Başörtülülerden değil, beyni örtülülerden korkmamız lazım" diye konuştu


AK Parti İzmir İl Başkanlığı Siyaset Akademisinin Buca Tenis Kulübü'ndeki açılışında konuşan Bağış, Türkiye'de bazı kesimlerin insanların kalbine korku salarak bir şeyleri karıştırmaya çalıştığını, buna karşın partilerinin çalıştığını belirtti.
Gelecek yıl yapılacak yerel seçimlerde oluşacak AK Partili kadrolar için siyaset akademisi sayesinde eğitim vermeye başlayacaklarını kaydeden Bağış, siyaset akademisinin Türkiye genelinde 20 ilde uygulanacağını, 15-20 bin kişiye eğitim vereceklerini söyledi.
Provakatörlere karşı AK Parti'nin yalnızca çalışarak yanıt verdiğini ve bu sayede iktidar olduğunu ifade eden Egemen Bağış, şöyle konuştu:
"Türkiye'deki provakatörlere cevabımız daha çok çalışmak olacak. Türkiye'yi daha müreffeh hale getirmek olacak. Türkiye'de herkesin önündeki her türlü saçma yasağın kalkmasını istiyoruz. Biz Türkiye'de isteyenin mini eteğiyle, isteyenin başörtüsüyle, isteyenin istediği kıyafetle gezebilmesini, eğitim alabilmesini istiyoruz. Gençlerin, yeni teknolojiler, yeni buluşlar üretmesi gerektiği kuruluşlarda yasaklarla karşılaşmasını istemiyoruz. Önce birtakım özgürlük alanları açmamız lazım. Önce onları cehaletten kurtarmamız lazım. Başörtülülerden değil, beyni örtülülerden korkmamız lazım."
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel ise yerel yönetimlerin önemine dikkati çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı belediyelerin AK Parti bünyesinde olmadığını ifade eden Göksel, yerel seçimlerden sonra AK Partili belediyecilik anlayışıyla vatandaşları buluşturacaklarını belirtti.