Hem de Şanlıurfa'mızda, hem de milletvekili katılımıyla..


Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şanlıurfa İl Örgütü Olağanüstü Kongresi başladı.

Şehitlik Çamlık aile çay bahçesinde yapılan kongreye DTP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, DTP Parti Meclisi üyeleri Vakkas Dalkılıç, Şükrü Binici, terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, delegeler ile çok sayıda partili katıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı kongrede partililer ve delegeler salonu üst aramaları yapıldıktan sonra alındı.

Divan Başkanlığını DTP Parti Meclis üyesi Vakkas Dalkılıç'ın yaptığı kongrede İstiklal Marşı okunmadı, ölen teröristler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu sırasında salondaki kalabalık zafer işareti yaparken saygı duruşu sonunda kadınlar zılgıt çaldı.

Kürtçe konuştuğu için hakkında fezleke hazırlanan DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, partilileri Kürtçe selamladıktan sonra Türkçe yaptığı konuşmada 'yerel seçimlerde Diyarbakır'ı istiyorum' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okudu.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini kazanmak için parti teşkilatına talimat verdiği öne sürülen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okuyan DTP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Binici, görevden alınan Sur Belediye Başkanlığı için seçime gidilmesini istedi.
İbrahim Binici, Eğer ki, yerel seçimlere 1 yıldan az zaman varsa belediye başkanı olmayan bir belediyede seçime gidilmez ama 1 yıldan fazla zaman varsa seçime gidilir. Tayyip Erdoğan ve ekibi işte Diyarbakır. işte Sur Belediyesi cesaretin varsa bu gün Sur Belediyesi'nde seçime gidelim. Bu halk kardeşlerini bombalayanları unutmaz. Bu halk artık bir teneke yağa bir torba kömüre kanmayacak. Halk seni elinin tersiyle itecek. Bu halk kardeşlerini bombalayanları istemez" şeklinde konuştu.

HABERTURK