+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Almanya'da Türkleri yakıyorlar!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Almanya'da Türkleri yakıyorlar! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Aranan Üye Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  1.808
  Tecrübe Puanı
  25820143

  :angry: Almanya'da Türkleri yakıyorlar!

  Almanya'da Türkleri yakıyorlar !

  Türkleri barbarlıkla suçlayan Avrupalılar, 21. yüzyılda vahşette sınır tanımıyor.  04 Şubat 2008 08:56 Barbarlığın kitabını Almanlar yazdı: Kimsesiz Türkler'in cesetlerini, önce kadavra yapıyorlar, ardından yakıyorlar.

  Almanya'da yaşayan kimsesiz Türkler'in cesetlerine yapılan insanlık dışı muameleyi ilk kez TAKVİM ortaya çıkarttı. Almanlar, ölen Türkler'i önce üniversitelerde kadavra olarak kullanıyor.

  Vahşetin 2. perdesi ise daha da acı... Almanlar, kullandıkları cesetleri yakıyor ve Hıristiyan mezarlığına gömüyor. Buhara Cenaze Fonu Başkanı Burhanettin Uysal, cenazeleri İslami usullere göre gömme taleplerine olumlu yanıt verilmediğini söyledi.

  Almanya'da ölen kimsesiz gurbetçilerin önce kadavra olarak kullanıldıkları daha sonra da yakıldıkları ortaya çıktı....

  Kimsesiz gurbetçi vatandaşlarımızın Müslüman usüllere göre defnedilmeyip yakılması, Almanya'da Türk toplumunun ayaklanmasına yol açtı. Özellikle devlet huzurevlerinde ya da kimsesizler yurdundaki Türk vatandaşlarının sahipleri olmadığı için yakıldığı öğrenildi... TAKVİM'e konuşan Duisburg kentindeki Buhara Cenaze Fonu Başkanı Burhanettin Uysal tüyler ürpertici açıklamalarda bulundu:

  * Almanlar, bin euroluk fark ve daha kolay bir yöntem olduğu için Müslüman vatandaşlarımızı krematoryumlarda yakıyorlar. Yakma işlemi 500 euro, Müslüman usüllere göre defin ise bin 500 euro.

  * Biz çoğu kimsesizler yurdunda ölen Türkler'in naaşlarını almak istiyoruz ama Almanlar vermiyor. Birkaç kez "Ölen Türkleri ne yapıyorsunuz" diye sordum cevap alamadım. Ama öğrendiğimiz kadarıyla Türkler'i yakmadan önce kadavra olarak kullanıyorlarmış. Bunun üzerine kalktım üniversite hastanesine gittim. Kavanozlar içinde insan organlarını öğrencileri gösteriyorlardı. Sonra da bu organları yakıyorlar.

  * Ayda ortalama 25-30 kimsesiz Türk'ün cenazesi ortadan kayboluyor. Bu sayı bizim duyduklarımız. Allah bilir daha kaç kişi vardır. Cenazeleri isteyince de vermiyorlar. Ya parçalara ayırıp kadavra yapıyorlar ya da yakıp, yok ediyorlar. Kimsesizler yurdunda 20-30 yıl yalnız yaşayan, ailesi tarafından terk edilmiş Türkler var. Türk yetkililer onlarla ilgilenmiyor.

  Bu ülkeye 40 yıl hizmet vermiş insanların sonu bu olmamalı. Din ve inançlarına saygı gösterilmeli. Alman makamların sahipsizTürk cenazeleri, Türk konsolosluklarına bildirmesi gerekiyor. Ama bunu cesetlerikadavra olarak kullanmakiçin yapmıyorlar. Akıbeti belli olmayan bir sürü Türk cenazesi var. Hatta bazı cenazelerin organ mafyası tarafından çalındığınıalındığını düşünüyoruz. Türk makamları,Türk hükümeti birşeyler yapmalı.

  Takvim
  www.haber3.com

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Almanya'da Türkleri yakıyorlar!

  Dimizin arkasına sığınıp insalardan prim alanlar bunada bir çözüm bulsalar ya!!

  yazıkya nasıl birşey yapamazlar....

 3. #3
  Onursal Üye ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  5.899
  Tecrübe Puanı
  1701924

  new Türklerin oturduğu binada yangın: 9 ölü  Türklerin oturduğu binada yangın: 9 ölü

  Almanya'nın Rheinlnad-Pfalz eyaletine bağlı Ludwigshafen kentinde, Gaziantepli ailelerin oturduğu dört katlı binada çıkan yangında beşi çocuk, 9 Türk yanarak can verdi. Önceki gün kentteki karnaval geçidinden hemen sonra binanın merdiven boşluğunda çıkan yangının kundaklama olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.


  *YANGINDAN ÇARPICI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...
  </B>

  Zeki Karakaplan'a ait olan ve 52 kişinin oturduğu dile getirilen binada çıkan yangında, 50 yaşındaki Medine Kaplan, Hülya Kaplan (33), Döne Kaplan (25), Belma Özkaplı (22), Kenan Kaplan (2), Kamil Kaplan (3), Karanfil Kaplan (4), İlyas Çalar (2) ve Dilara Kaplan (11) yaşamını yitirirken, yangında, Muhammet Çalar (22), Cevdet Kaplan (24), Nergis Kaplan (22), Nazlı Kaplan, Behiye Karakaplan ile birlikte yangında toplam 60 kişi de yaralandı.

  PENCEREDEN ATLADILAR

  Önceki gün kentteki karnaval geçidinden sonra saat 16:20 sıralarında alt katında kahvehane bulunan üç daireli binadaki yangında, giriş katında oturanların kurtulduğu bildirildi. Çevre sakinleri, olay yerine gelen itfaiyenin açtığı ilk brandanın açılmadığını iddia ettiler. Bu arada, 22 yaşındaki Belma Özkaplı'nın binadan atladıktan sonra öldüğü açıklandı. Çevre sakinleri binadakilerin çığlıklar artarak yardım istediklerini dile getirirken, kurtarma çalışmalarının güçlükle yapıldığı ifade edildi.

  EĞLENCELER İPTAL EDİLDİ

  Kentin Belediye Başkanı Eva Lohse, yangında 9 kişinin hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını, karnaval derneklerinin de eğlencelerini iptal ettiklerini bildirdi. Yangında yakınlarını kaybeden ailelere baş sağlığı dileyen Lohse, "İtfaiye erleri pencerelerden atlayan çocukları, hayatları pahasına kurtarmaya çalıştılar" dedi.

  Lohse ayrıca, çeşitli kliniklerde tedavi gören yaklaşık 60 yaralı arasında 11 polis ve bir itfaiye erinin de bulunduğunu kaydetti. Ludwigshafen Emniyet Müdürü Wolfgang Fromm da yangının çıkış sebebinin henüz bilinmediğini, karnaval geçidi nedeniyle hazır bekleyen itfaiye ve acil yardım araçlarının hızlı şekilde olay yerine gitmelerine rağmen yangın ve yoğun duman nedeniyle binaya giremediklerini ifade etti.

  KENT TARİHİNİN EN BÜYÜK YANGINI

  Almanya'nın Ludwigshafen kenti Belediye Başkanı Eva Lohse, 9 kişinin öldüğü yangının, "savaş sonrasında (İkinci Dünya Savaşı) kent tarihindeki en büyük bina yangını" olduğunu söyledi. Ludwigshafen Belediye Başkanı Lohse, düzenlediği basın toplantısında, yangının, kent merkezinde düzenlenen ve bu binanın önünden de geçen karnaval geçidinin hemen ardından çıktığını, kendisinin de hemen olay yerine gelerek polis ve itfaiye erlerinin kurtarma çalışmalarına yakından tanık olduğunu belirtti.

  SEBEP ARAŞTIRILIYOR

  Ludwigshafen Emniyet Müdürü Wolfgang Fromm, yangının çıkış sebebinin henüz bilinmediğini, karnaval geçidi nedeniyle hazır bekleyen itfaiye ve acil yardım araçlarının hızlı şekilde olay yerine gitmelerine rağmen yangın ve yoğun duman nedeniyle binaya giremediklerini ifade etti. Öte yandan yangının sebebi ile ilgili 50 kişilik komisyon kurulduğu da açıklandı.

  Kentin İtfaiye Müdürü Peter Friedrich de karnaval geçidinden dolayı hazır tuttukları itfaiye araçlarının kısa sürede binaya ulaştıklarını, merdivenlerle bir pencereden girerek bir kanepenin arkasında bulunan 2 çocuğu kurtarmayı başardıklarını, ancak 8 kişinin binada hayatını kaybettiğini söyledi.

  Binadaki merdivenlerin tahta olması ve tümüyle yanmasından dolayı binaya giremediklerini ifade eden Friedrich, Türk kökenli bir itfaiye erinin olay yerinde bir imamla birlikte Türk ailelerin bakımını sağladığını kaydetti.

  Basın toplantısında bir Türkün tepki göstererek, itfaiyeyi bina içine girmemek ve binaya su ya da köpük püskürtmemekle eleştirmesi üzerine de Friedrich, su ve köpüğün ilk aşamada aşırı sıcakta buharlaşmasıyla birlikte bina içinde bulunan çok sayıda insanın kavrularak ölebileceğine dikkat çekti. Friedrich, buna karşın binanın önüne 2 tane şişme branda konulduğunu sözlerine ekledi.

  Basın toplantısına katılan bir doktor da kliniklerde, 3'ü ağır yaralı olmak üzere hala 20 kişinin bulunduğunu, durumu ağır olanlardan birinin dumandan zehirlenen bir çocuk, diğer ikisinin de binadan aşağıya atlayan 2 yetişkin olduğunu söyledi.

  internet haber

 4. #4
  Fenacocuqq
  Misafir

  Tanımlı Ce: Almanya'da Türkleri yakıyorlar!

  Bu herzaman boyle olmuştur almanyada yabancı türkiyede almancı . Biz kendi insanımıza sahip çıkmıyoruz adamlar neden sahip çıksın. er Almanyada olana asker kaçağı zengin olarak bakıyoruz bir anlamda dışlıyoruz. ülkeye geldiklerinde turist muamelesi görüyolar. almanyada da yabancı muamelesi.

  paylaşım için tşkler

 5. #5
  Aranan Üye Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını Lolan Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  1.808
  Tecrübe Puanı
  25820143

  closed-topic Ce: Almanya'da Türkleri yakıyorlar!

  evet fenacocuqq,haklısın...yorumlarınız için tsk.ler arkadaşlar:T:

Benzer Konular

 1. Batı Şeria'da şimdi de camileri yakıyorlar
  By EsiLa in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-04-2010, 17:35
 2. Kırım Türkleri Topraklarını İstiyor ,Kırım Türkleri Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-26-2009, 04:00
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-07-2008, 03:10
 4. Unutulan Türkler Hamse Türkleri , Hamse Türkleri Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-05-2008, 13:58
 5. Hazar Türkleri Nasıl Musevi Oldu ? Hazar Türkleri Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-2008, 23:01

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0