Kalemiz Giderse Mücadelemiz BiterTürk, "Kalemizi, kaybedersek mücadelemizin hiçbir anlamı kalmaz" dedi.
DTP'li Ahmet Türk, Diyarbakır'ın DTP'nin kalesi olduğunu belirterek, "Kalemizi, kaybedersek mücadelemizin hiçbir anlamı kalmaz" dedi.

DTP'nin PKK'ya yönelik operasyonları protesto etmek için düzenlediği 'Dağa çıkma yürüyüşü' Diyarbakır'da başladı. DTP Meclis Grup Başkanı Ahmet Türk, Şırnak yürüyüşü için bir araya gelen 3 bin kişiye Diyarbakır'ın kale olduğunu söyledi.

MESELE BAŞKANLIK DEĞİL

Kalenin hiçbir zaman düşmeyeceğini belirten Türk, “Arkadaşlar bizim meselemiz birinin belediye başkanı olması değil. Diyarbakır'ı kaybettiğimiz zaman mücadelemizin hiçbir anlamı kalmaz. Onun için mücadelemizi sürdürmeliyiz” dedi. Yürüyüş için İstanbul, Mersin ve Adana ile doğu illerinden gruplar şehre akın etti. Diyarbakır'da başlayan yürüyüş ile DTP, yetkililerden izin alarak Şırnak'ta Küpeli Dağı'nda çadır kurdu. DTP'liler vekiller, mülki ve askeri yetkililerle Kasrik bölgesinde çadırların kurulacağı yerleri belirlediler. Milletvekilleri Hasip Kaplan, Sevahir Bayındır ve partililerin yer aldığı çadırlı eylem bir gün sürecek.aktif haber