LPG tankı patladı, ortalık savaş alanına döndü
BURSA (İHA) - Bursa'da elyaf fabrikasında lpg tankının patlaması sonucu çıkan yangın, korku dolu saatlerin yaşanmasına sebep oldu.

Yangını söndürmeye çalışan fabrikanın ortaklarından birisi yaralanırken, yangında dumandan etkilenen 8 işçi hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Vakıfköy yolunda Ahmet Aslan'a ait Dilek strafor fabrikasında öğle saatlerinde lpg tankının patlaması sonucu yangın çıktı. Alevler, elyafların kolay tutuşması sebebiyle kısa sürede büyüdü. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bütün noktalarından gelen 20 civarında itfaiye aracı gökyüzüne yükselen alevlere su ve köpükle müdahale etti. İzinde olan itfaiye personeli de evlerinden çağırıldı.

Yangını söndürmek isteyen işyeri sahibinin kardeşi Hüseyin Aslan, yüzünden yaralandı. 15 işçinin çalıştığı fabrikadaki 8 işçi de dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, yangına çok sayıda personel ve araçla müdahale ettiklerini belirterek, "Hammadde elyaf olduğu için zor sönüyor. Köpükle müdahale etmek zorunda kalıyoruz" dedi.

Yangını söndürme çalışmalarının devam ettiği, kesin çıkış sebebi ve maddi hasarın daha sonra açıklanacağı öğrenildi.

mynet