+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Hepimiz Türküz

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Hepimiz Türküz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  turkey Hepimiz Türküz

  Hepimiz Türküz
  Almanlar 9 Türk'ün yanarak can verdiği eve pankartlarla akın etti..

  07.02.2008 23:33 Almanya’da yüzlerce Türk ve Alman, Ludwigshafen’deki yangında 9 Türk’ün öldüğü evi ziyaret ediyor; üzüntü mesajları ve çiçekler bırakıyor. Küçük Alman kızın “Eğer bir şey olduysa bizi affedin” yazılı notu dikkat çekiyor.
  Almanya’nın Ludwigshafen kentinde yakılan ve 9 Türk’ün öldüğü eve; ülkenin dört bir yanından ziyaretçi akını başladı. Almanlar ve Türkler, çembere alınan ve polis kontrolündeki evin önündeki parkta toplanıyor.  Evin önüne “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı”, “Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu” ve “Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği” çelenkleri konulurken, polis barikatına da Türk ve Alman bayrakları, karanfiller, oyuncaklar ve çocuklar tarafından çizilmiş resimler asılıyor. Christina isimli Alman çocuğun “Eğer bir şey olduysa bizi affedin” yazıp, gül resmi çizdiği notu dikkat çekiyor.
  Çocukların resimler yaptığı Almanca notlarda “Çok korkunçtu, kalplerimiz sizlerle” ifadeleri dikkat çekiyor.
  Alman Gisela Rote ise, Türkiye’ye tatile gittiğini belirterek, “Türkleri seviyorum” diyor; olayın sabotaj olup olmadığını ise bilmediğini söylüyor.
  32 yıldır Almanya’da bulunan Düzceli Mustafa İnaloğlu, 17 yıldır Ludwigshafen kentinde yaşadığını söylüyor, “Daha önce Essen kentinde bulundum, ancak burada yabancı düşmanlığı olduğunu gördüm” diyor.

  Bazı Türk vatandaşları ise, üzerinde “Vatan hasreti değil, bizi Nazi nefreti yaktı” yazılı bir dövizi açtılar, ancak kısa süre sonra kapattılar.

  TÜRK DİZİSİ ERTELENDİ
  Alman 1. televizyon kanalı ARD’de 10 şubat pazar günü yayınlanması planlanan ve tutucu bir Türk ailesini konu alan “Tatort” adlı polisiye dizisi, Ludwigshafen kentindeki yangın dikkate alınarak ertelendi.

  Diziyi hazırlayan Südwestrundfunk (SWR) adlı radyo ve televizyon kuruluşunun yöneticisi Peter Boudgoust, bu konuda yaptığı açıklamada, acı yaşayan büyük bir camianın duygularını rencide etmemek için dizinin söz konusu bölümünü 6 Nisan Pazar günü yayınlama kararı aldıklarını söyledi.

  SCHAEUBLE: ÜZÜNTÜMÜZ İNSANLARIN MİLLİYETİNE BAĞLI DEĞİL
  Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble ise “Westdeutsche Allgemeine Zeitung” gazetesine yaptığı açıklamada, “Yanımızda yaşayan 9 insanın ölümüne aynı şekilde üzülüyoruz. Bizim kurbanlarla ilgili üzüntümüz insanların milliyetine bağlı değil” dedi.

  'Şuana kadar yanıcı madde bulunmadı'
  Almanya'nın Ludwigshafen kentinde 9 Türkün hayatını kaybettiği yangınla ilgili araştırmada şu ana kadar yanıcı madde izine rastlanmadığı bildirildi.
  Araştırmayı yürüten Frankenthal Savcısı Lothar Liebig, bugün düzenlediği basın toplantısında, şu ana kadar yangını körükleyici bir maddenin izine rastlanmadığını belirtti.
  Liebig, binaya sıkılan büyük miktardaki su nedeniyle özel eğitimli köpeklerin işinin de zor olduğunu ve yangının sebebinin henüz belirlenmediğini kaydetti.
  Liebig ayrıca, yanan binanın yan duvarında yazılı bulunan Almanca ''nefret'' sözcüğünün, çok daha önceden oraya yazılmış olduğunu sözlerine ekledi.
  Öte yandan, Alman televizyonları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ludwigshafen kentindeki yanan binayı incelemesiyle ilgili haberlere geniş şekilde yer verdiler.
  Alman özel televizyonu ''N24'', vatandaşları itidalli davranmaya çağıran Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından bir alıntı yaptı ve Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble'nin de bazı açıklamalarına yer verdi.
  Schaeuble, yangının sebebi henüz belli olmadan aşırı sağcılara tepki gösteren Türklerle ilgili olarak, Alman halkının tümüyle yabancı düşmanı olarak görülemeyeceğini belirterek, ''Polise güvenmemek için en ufak bir neden yok'' şeklinde konuştu.
  Haberde ayrıca, yangında yakınlarını kaybeden aileler için şu ana kadar yaklaşık 50 bin Avro bağış toplandığı, Ludwigshafen takımının da 1. FC Kaiserslautern takımına karşı bir özel maç yapacağı ve bu maçın gelirinin söz konusu ailelere verileceği kaydedildi.
  Başbakan Erdoğan ile olay yerine giden Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Kurt Beck de, yangında yakınlarını kaybeden insanların acılarını paylaştığını ifade ederek, ''Bizi ayıramazlar, biz acımızda birleştik'' dedi.
  Alman hükümetinin göç ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Maria Böhmer de, bir kez daha olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, olayın bir an önce aydınlatılması için her türlü çabayı harcayacaklarını söyledi.
  A.A

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Hepimiz Türküz

  Çok zor bir durum....

  bu konunun mutlaka iyice araştırılması gerekiyor...

  HEPİMİZ TÜRKÜZ lafı içimi çok kötü yaptı....

  halk o kadar anlamsız şeyler için yürüyüşe çıkıyor ki kimse bu olanlar için bir tepki bile vermedi yazıkkk...

 3. #3
  Paylaşimci Üye sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  1.489
  Tecrübe Puanı
  19158742

  Tanımlı Ce: Hepimiz Türküz

  insanlık dışı yapılan şey Almanlar da rahatsız bu durumdan ama bu olay Türkiye'de olsaydı dünya ayağa kalkardı Alman gazeteleri olaya ikinci gün doğru düzgün yer vermiş yani onlara göre Türkler'e yapılan bu kundaklama o kadar önemsiz ki olayın ikinci günü haber oluyor. aşağı atılan bebeğin görüntüsü beni mahfediyor bakamıyorum Türk olduğum için değil o bebeğin Türk olmasından dolayı değil insan olduğum için... hepimiz Türküz demekle olmuyor bunlar hiç inandırıcı değiller. elçimize adab-ı muaşeret dersi vermeye kalkıyorlar alman hükümetine ve polisine güvenmediğimiz ortada ki heyet gönderildi iyi de yapıldı ama Solingen olayını biz unutmadık failler hala meçhul bu olayda da bir sonuç çıkmayacaktır. olan gidenlere oldu Allah rahmet eylesin kalanlara da Allah sabır versin...

 4. #4
  Fenacocuqq
  Misafir

  Tanımlı Ce: Hepimiz Türküz

  mekanları cennet olsun ALLAH yaslı ailelere sabır geride kalanlara uzun ömür versin.

  hepimiz Hrank Dinkiniz diyenler size sesleniyom Hepimiz TÜRK'üz

 5. #5
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Hepimiz Türküz

  Alıntı Fenacocuqq´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  mekanları cennet olsun ALLAH yaslı ailelere sabır geride kalanlara uzun ömür versin.

  hepimiz Hrank Dinkiniz diyenler size sesleniyom Hepimiz TÜRK'üz

  bunu bilmezler yapamazlarda yapsaydılar bu güne kadar beklemez bağırmaya başlarlardı yollarda!! zaten amaç farklı başka amaçlarla yürüyorlar bizde anlamıyoruz sanki!!!

Benzer Konular

 1. Birimiz Hepimiz, Hepimiz Akut
  By Kaileena in forum Tiyatro Oyunları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-19-2011, 15:48
 2. Hepimiz kazız, hepimiz kazım’ız
  By Cr4zyjojo in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-11-2011, 22:02
 3. Kürtlerin mektubu''biz Türküz!''
  By Lolan in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-04-2008, 11:42
 4. biz Türküz;ya özgürüz ya ölürüz!..
  By cindy in forum Off Topic
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 12-30-2007, 03:15
 5. Hepimiz Türküz hepimiz Mete'yiz
  By lebron392000 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-25-2007, 19:42

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0