'Ne yapacağız seninle Muharrem!'Erdoğan, Meclis'teki Anayasa değişikliği oylaması sırasında yanyana geldiği, görüşmelerde hükümeti sıkıştıran CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye takıldı. Erdoğan'ın sitem dolu sözlerine İnce'nin cevabı bakın nasıl oldu?


Anayasa görüşmelerinin sonuna kadar kalan Erdoğan, sohbet ettiği CHP'li İnce'ye "Muharrem ne yapacağız seninle? Çok sert muhalefet yapıyorsun" dedi. İnce de "Ekmek parası" dedi..
Üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakan anayasa değişikliğinin 13 saat süren görüşmelerinin sonuna kadar Meclis'te kalan Başbakan Erdoğan ile CHP'liler arasında renkli diyaloglar yaşandı. Erdoğan, "Kadınlar başını örteceğine, erkekler gözlerini kapatsın" diyen CHP'li Muharrem İnce'ye "Muharrem ne yapacağız seninle? Çok sert muhalefet ediyorsun" diye takıldı. İnce ise "İşimi yapıyorum, ekmek parası" diye espriyle yanıt verdi.
ŞANSLI ÇOCUKLAR
İnce, yaptığı konuşmasında, 'Şanslı çocuklar' diye nitelendirdiği ve KPSS sınavına girmeden devlette görev yapan bakan ve milletvekili yakınlarının listesini okudu. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'e, "Oğlunuz Çağrı KPSS'ye girmeden önce TBMM'de, sonra da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda işe başladı mı başlamadı mı" diye sordu. Ancak, Çiçek bulunmadığı için soru yanıtsız kaldı.
İnce'nin verdiği bazı isimler
- Adalet Bakanı Şahin'in yeğeni Sezai Şahin, gelini Esra Denli Şahin
- Başbakan Yardımcısı Çiçek'in oğlu Çağrı ve gelini Seda Çiçek
- TBMM eski Başkanı Arınç'ın yeğeni Burcu Arınç
- Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın yeğeni Kemal Kaya Yıldırım
Sabah