Eski sevgilisinin nişanlısını dövdü, gasp etti

8 Şubat 2008
Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)

ADANA'da, eski sevgilisi olan C.K.'nin başkasıyla nişanlanmasına sinirlenen 28 yaşındaki Lokman Sezer, önce genç kızın nişanlısının arattırdığı başka kızla buluşmasını sağladı, ardından da yanındaki 3 kişiyle dövdükten sonra cep telefonu ve kimliğini gasp etti. 5 zanlı gözaltına alındı.

Mardin'de özel bir sürücü kursunun sahibi olan, sık sık da Adana'da bulunan Lokman Sezer, 4 yıl önce kısa süre aşk yaşayıp ayrıldığı C.K.'nın 25 yaşındaki C.U. ile nişanlandığını öğrendi. Buna sinirlenen Sezer, iddiaya göre, eski sevgilisini kıskandırmak amacıyla bir plan yaptı. Adana'da tıbbi cihaz satışı yapan arkadaşı 27 yaşındaki Muhammed Keleş'in yanında çalışan 22 yaşındaki Nurcan K.'ya nişanlı gencin cep telefonu numarasını vererek arattırıp, “Senden çok hoşlandım, birlikte olmak istiyorum” dedirtti. Adının ‘Naz’ olduğunu bildirerek, C.U. ile görüşen Nurcan K., buluşma teklifinde bulundu. Numarası gizli olan telefonla arayan kıza 2 gün karşılık vermeyen C.U., sonunda bu teklife olumlu yanıt verip, 6 Ocak'ta buluşmayı kabul etti. Onların birlikte olduğunu eski sevgilisine söyleyerek, ayrılmalarını sağlamayı planladığı ileri sürülen Sezer, Dilberler Sekisi'ndeki kafeteryada C.U. ile Nurcan K. oturdukları sırada Muhammed Keleş, Ecevit Önder ve Hikmet Yolcu ile birlikte içeri girdi. 4 zanlı, C.U.'yu tabanca tehdidiyle dışarı çıkarıp, döverek, cep telefonu ve kimliğini gasp ettikten sonra kaçtı.
Nurcan K.'nın da birlikte kaçtığı zanlıları araştıran Gasp Bürosu ekipleri, C.U.'nun kullandığı cep telefonunu arayan numaraları GSM şirketinden çıkarttı. Bu yolla ulaşılıp gözaltına alınan Nurcan K., ilk sorgusunda patronunun isteği üzerine C.U.'yu arayarak buluşmayı sağladığını, bu olay sonrası da işten ayrıldığını söyledi. Bu ifade üzerine harekete geçen polis, Sezer, Keleş, Yolcu ve Önder'i de yakaladı, olayda kullanılan tabanca da ele geçti. Dövülen C.U.'nun da teşhis ettiği zanlılar, ‘silah tehdidiyle gasp yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi. Suçlamaları kabul etmeyen Lokman Sezer'in, “Büyük bir yanlışlık yapılıyor. Bana iftira atılıyor” dediği, diğer zanlıların ise suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi.