Dayak yiyen AKP'li başkanvekili silah çekti Sokakta silah çeken Samsun Belediye Başkanvekili Adnan Bahadır'ı, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım son anda engelledi. FOTOĞRAF: DHA
09/02/2008 (88 kişi okudu)
DHA - SAMSUN - Yerel Denge gazetesinin sahibi ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Adnan Bahadır, bugün AKP Grup Toplantısı'na giderken aynı partiden Canik Belediye Meclisi üyeleri manifaturacı İbrahim Akdoğan ve keresteci Zafer Özata tarafından sokak ortasında tekme-tokat dövüldü. Tabancasını çeken Bahadır'ı, Gazi Belediye Başkanı AKP'li Süleyman Kaldırım son anda engellendi.
Samsun Büyükşehir'le diğer belediyelerdeki meclis üyeleri dün saat 11.00'de AKP Grup Toplantısı için Gazi Belediyesi'ne geldi. Bu sırada Bahadır'ın yolunu, Canik Belediye Meclisi üyeleri AKP'li İbrahim Akdoğan ve Zafer Özata kesti. Akdoğan ve Özata, görgü tanıklarının ifadesine göre, 'Rüşvetçi, hırsız' diye bağırarak Adnan Bahadır'a tekme-tokat vurmaya başladı. Neye uğradığını şaşıran ve aldığı darbelerle yere düşen 44 yaşındaki Adnan Bahadır'a vurmaya devam eden saldırganlara, çevredeki AKP'liler müdahale etti. Bu sırada ayağa kalkan Bahadır, belindeki silahı çıkardı. Gazi Belediye Başkanı Kaldırım ve diğer meclis üyeleri araya girerek Bahadır'ın ateş etmesini önledi. Dövülen Bahadır'ın gazetesinde Akdoğan ve Özata aleyhine yayın yaptığı öğrenildi.
Bahadır, geçen nisan 'A Takımı' operasyonunda tutuklanmıştı. Üç ay hapiste kalan Bahadır, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.