ALMANYA'DAKİ YANGINDA PİS KOKU - VİDEO

Almanya'daki yangın faciasında 'kundaklama' iddialarını güçlendiren ilginç mesaj - Video

Yangında, Kamil (2) ve Kenan (3) isimli oğullarını kaybeden Döne Kaplan'ın (25), 5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Karanfil (5) ve Dilara (11) isimli kızları ile birlikte hayatını kaybeden Hülya Kaplan'ın (33), ailesi tarafından bedensel engelli yakını Kamil Kaplan'la, "Ona daha iyi bakar" düşüncesiyle evlendirildiği belirtildi.Yangında ölen İlyas Çalar'ın (3) da 4 yıl önce evlenerek Almanya'ya giden Muhammed ve Nergiz Çalar çiftinin ilk çocuğu olduğu öğrenildi.

Döne Kaplan'ın eniştesi, Döne'nin fotoğraflarını göstererek 5 aylık hamile olduğunu söyledi. Akrabası, Döne'yi 9 yaşında Almanya'ya getirdiğini söyledi. Döne'nin 2 çocuğunu olduğunu belirten akrabası, "5 aylık hamileydi. Kocası, Döne'yi binadan aşağı atmış. Ayakları ve beli kırılmış." dedi.

Ayrıca yangın esnasında Türk anne baba, bebeklerini kurtarmak için yanan binadan aşağıya attı! İşte dehşet anları!!

"PİS TÜRKLER, KÖKÜNÜ KAZIYIN"

Almanya'nın güneybatısındaki Ludwigshafen'de yangın faciasında 9 Türk hayatını kaybetti. Yanan binanın 100 metre ötesindeki tren istasyonundaki "Pis Türkler, kökünü kazıyın" yazısı dikkat çekti.Yangın faciası, Almanya'nın Solingen kentinde 1993'te Neo-Naziler tarafından gerçekleştirilen ve 5 Türk'ün hayatını kaybettiği kundaklama eylemini hatırlattı.Yangında Medine (48), Hülya (31), Karanfil (4), Dilara (11), Döne (21), Kamil (3) ve Kenan Kaplan (2), Belma Özkaplı (22) ve İlyas Çağlar can verdi. Yangının aniden başlayıp kısa sürede üst katlara sıçraması da kundaklama ihtimalini ortaya çıkarmıştı.

Yanan binanın 100 metre ötesinde bulunan tren istasyonundaki yazı da yangındaki şüpheleri artırıyor. Tren istasyonunda bulunan duvara "Pis Türkler, kökünü kazıyın" şeklinde bir ifade yazılmış.

POLİS, KUNDAKLAMA İDDİALARINI İNCELİYOR

Almanya'nın Ludwigshafen kentindeki bina yangınıyla ilgili olarak polis, kundaklama iddialarını araştırmaya başladı.