Merve LOĞMANOĞULLARI/LONDRA, (DHA)

İngiltere'nin Dorset Bölgesi'nde yaşayan 16 yaşındaki Josie Chapman’ın omurgasına takılan platin, boyunu 13 santim uzatınca, genç kız model olma hayaline kavuştu.

2 yıl önce ‘skolyoz’ hastalığı teşhis edilen Chapman’ın omurga gelişimi normal dışı olarak, kıvrılarak devam edecekti ve genç kızda postür bozukluğu ve ’kamburluk’ ile sonuçlanacaktı. Fakat ameliyat öneren doktorların, 10 saat süren operasyonlarıyla omurgası düzelen Chapman’ın boyu da 13 santim uzadı.
Doktorlar, Chapman’a uyguladıkları yöntemle, genç mankenin 4 omurga kemiğini kalıcı olmak üzere kırdı ve yerlerine 2 düz platin yerleştirdi. Başarılı ameliyatın ardından Josie Chapman’ın boyu 1.68’e ulaştı ve genç öğrenci katıldığı ’genç model adayları’ yarışmasında finale yükseldi.

Chapman operasyonun ardından, “Hastalığımın nedeniyle kambur bir şekilde yürüyordum ve çok acı hissediyordum. Ameliyat sonrasında ayağa kalktığımda boyumun oldukça uzadığını hissettim ve korktum. Bundan sonra profesyonel manken olma hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım” dedi.

hürriyet