Trabzon 1. Amatör Kümede oynanan Derecikspor ile Boztepespor arasındaki maçta, dili boğazına kaçan Dereciksporlu Oğuzhan Aydın, rakip takım oyuncusu ve sağlık görevlisi tarafından kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Yavuz Selim Sahası'nda yapılan maçta rakibi Murat Semiz ile hava topuna yükselen ve yere düşen Oğuzhan Aydın'ın dili boğazına kaçtı. Saha ortasında nefessiz kalan Oğuzhan'a sağlık görevlisi Ayhan Dinçer, ilk müdahaleyi yaptı. Bu sırada rakip takım oyuncusu Cafer de sağlık görevlisi Dinçer'e yardımcı oldu.
Ayhan Dinçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dereciksporlu Oğuzhan Aydın'ın dilinin boğazına kaçtıktan sonra nefes alamadığını belirterek, "Parmağımla dilini çekmeye çalıştım. Rakip Boztepsporlu oyuncu da çenesini tuttu. Tam dilini çıkaramazsak da nefes almasını sağladık" dedi. Oğuzhan'ın bilincini hiç yitirmediğini kaydeden Dinçer, "Olaydan hemen sonra da ambulans geldi. Ambulanstaki doktorda elinde bulunan plastik bir maddeyle dilini boğazından tamamen çıkardı. Daha sonrada hastaneye kaldırıldı" dedi.Derecikspor Genel Kaptanı Hacı Köse ise Oğuzhan'ın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Dün yaşam savaşı verdi. Ama şu anda durumu iyi. Orada yapılan ilk müdahale sonrasında kurtuldu. Şu anda durumu iyi taburcu olacak, en kısa zamanda da bizim aramızda olacak" diye konuştu.
(mynet haber)