Balkondan muhalefete belediye engeli 12/02/2008 (268 kişi okudu)
DHA - BALIKESİR - Hükümeti, evinin balkonunda, tahtaya yazdığı sloganlarla protesto eden inşaat boyacısı Metin Kılıç'a, AKP'li belediye yasak getirdi. Kılıç'ın evine gelen Savaştepe Belediyesi zabıta görevlileri tutanak tuttu.
Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde oturan 48 yaşındaki Metin Kılıç, geçen hafta hükümetin icraatlarına tepkisini dile getirmek için evinin balkonuna astığı tahta panoya her gün ayrı bir slogan yazmaya başladı. Hukuksal sorun yaşamamak için de Savaştepe Emniyet Amirliği'ne dilekçe verip izin aldı. Ancak Metin Kılıç'a Savaştepe Belediyesi engel oldu. Kılıç'ın evine gelen zabıtalar ilan, reklam ve afiş asmanın belediyenin iznine tabi olduğunu belirterek tutanak tuttu. Zabıtaların, tutanağı belediye encümenine götürerek, Kılıç'a para cezası verilmesini isteyeceği belirtildi. Metin Kılıç bu gelişme üzerine panoyu balkonundan indirdi.

'Parasını verir, yazarım'
Belediye Encümeni'ne itirazda bulunacağı belirten Kılıç, "Ben eylemime devam etmek istiyorum. Yasalar ne diyorsa onu yapacağım. Gerekirse reklam parası verip, eylemimi sürdüreceğim" dedi.http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=247236