Bursa’da 10 yaşındaki küçük bir kız, polislerin yanına gelerek "Babam bana uyuşturucu hap sattırıyor. Ne olur babamı yakalayın, başka insanları zehirlemesin" diye ihbarda bulundu. Düzenlenen baskında baba gözaltına alınırken küçük kız da yetiştirme yurduna verildi.

BURSA’nın Osmangazi İlçesi’ne bağlı Kızyakup Mahallesi’nde uyuşturucu operasyonu düzenleyen çocuk şubesi ekiplerinin yanına giden 10 yaşındaki N.D. adlı kız, babasının satması için kendisine verdiği 4 hapı polislere verdi.

Polislere "Babam uyuşturucu hapları bana vererek tanesini 5 YTL’den sattırıyor. Satmak istemeyince el ve ayaklarımı bağlayarak sopayla dövüyor. Babam çok kötü biri. İnsanların zehirlenmesini istemiyorum. Ne olur beni kurtarın, babamı gözaltına alın ki, başka kişileri zehirlemesin. Babam uyuşturucu satmam için beni okula dahi göndermedi" dedi.

N.D. çocuk şubesi müdürlüğüne götürülürken, evine baskın düzenlenen baba Mustafa D. (39) gözaltına alındı. Aşırı alkollü olan 4 çocuk babası Mustafa D.’nin ifadesi, getirildiği çocuk şubesi müdürlüğünde alındı. Konuşmak istemediğini söyleyen Mustafa D. "Savcıya konuşacağım" dedi. Polis, babasını şikayet eden N.D’yi daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sırameşeler Rüştü Burlu Çocuk Yetiştirme Yurdu’na teslim etti.


HÜRRİYET