Bilişim ve Teknoloji yüksekokulu açılıyor!

Hatay'da bilişim ve teknoloji yüksekokulu açılacak.16 Şubat 2008 16:55 Rektörlük binasında düzenlenen toplantıda üniversitenin kültürel ve bilimsel düzeyinin daha yükseklere taşınmasının gerekliliğini aktaran Canda, Tayvan'a yaptığı geziden etkilendiğini söyledi. Tayvan Teknoloji Üniversitesi gibi bilişim alanında önemli çalışmaları olan üniversitelerin sanayi ile işbirliği içerisinde çalışarak bilişim merkezleri kurduklarını hatırlatan Canda, üniversite sanayi işbirliği ile Tayvan'ın önemli projelere imza attığını vurguladı.

Tayvan Teknoloji Üniversitesi ile yaptıkları görüşmelerde karşılıklı iş birliği çalışması başlatacaklarını dile getiren Rektör Canda, "Hatay nüfus ve potansiyeli bakımından büyük bir ildir. İskenderun ve Dörtyol sanayi alanında büyük bir hızla gelişiyor. Bunları da dikkate alarak bilişim alanında yükselmek ve yeni projeler geliştirmek için sanayi ile işbirliği içerisinde çalışarak bilişim merkezleri kurmamız gerekiyor. Ayrıca, Antakya'da Bilişim ve İnternet Teknolojisi Meslek Yüksek Okulu açacağız. MKÜ' nün tüm Meslek Yüksekokullarında Bilişim Teknolojileri dersinin konulması için çalışma başlattık." şeklinde konuştu

Bunların dışında toplum eğitim merkezi kurarak toplumu da bu yönde eğitmek istediklerini belirten Canda, bu atılımların toplumun önünün açılması ve ilerlemesi adına önemli adımlar olduğunu sözlerine ekledi.
www.haber3.com