İstanbul trafiğinde son durum ne?İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı birçok noktada ulaşımı aksatıyor. Bazı semtlerde trafik tamamen dururken belediye ekiplerinin yol açma çalışmaları devam ediyor.


Yoğun kar yağışı nedeniyle TEM Otoyolu'nun Hadımköy-Edirne arasında ulaşım yapılamadığı bildirildi.
İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nden alınan bilgiye göre, TEM Karayolu'nun Hadımköy gişelerinden Edirne'ye kadar olan bölümünde, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım yapılamıyor.
Ekiplerin yol açma çalışmaları devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada da akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışının bölgesel olarak devam ettiği belirtildi.
Kar yağışının Avrupa yakasında Silivri, Selimpaşa, Hadımköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Zeytinburnu'nda, Anadolu yakasında ise Kadıköy-Kozyatağı bölgesinde etkili olduğu dile getirilen açıklamada, hava sıcaklığının eksi 4 dereceye düşmesi nedeniyle yollarda buzlanmalar meydana geldiği kaydedildi.
İstanbul genelinde 3 bin 557 personelin sabaha kadar bin 29 araçla karla mücadele çalışmalarını sürdüreceği ifade edilen açıklamada, D-100 Karayolu'nun Silivri bölümünün tipi nedeniyle ulaşıma zaman zaman kapandığı belirtildi.
Açıklamada, Kınalıköprü-Çorlu yolunda araçlarında mahsur kalan yaklaşık 300 kişiye kumanya ve battaniye dağıtıldığı dile getirilerek, şunlar kaydedildi:
''Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, bölgede çalışan Karayolları ekiplerine yardıma gitti. 6 dozer, 5 greyder, 3 kar küreme aracı, 5 tuz serpme aracı bölgede çalışıyor. Açılan yollar, şiddetli rüzgar ve tipi nedeniyle zaman zaman kapanıyor. Hızır Acil ve Cankurtarma ekipleri 126 evsiz vatandaşı sağlık muayenesinden geçirerek otel ve spor salonunda misafir ediyor. Bu vatandaşlardan bazıları memleketlerine gönderildi, bazıları hastanelerde tedavi altına alındı.
Saat 01.00'den 22.30'a kadar İstanbul'da 517 maddi hasarlı, 12 yaralamalı, 1 ölümlü trafik kazası meydana geldi. 358 sürücüye zincir takmadığı için ceza kesildi.''
Kentin Anadolu yakasında elektrik kesintileri meydana geldiği belirtilen açıklamada, elektrikler tekrar geldiğinde ani yüklenme ile doğalgaz servis regülatörlerinin devre dışı kaldığına dikkat çekildi.
Açıklamada, vatandaşların, elektrikler kesildiğinde kombi veya şofbenlerini kapatıp, elektrikler geldikten sonra açmalarının arızaları en aza indireceğine işaret edildi
AA