Çöpçüydü devlet başkanı oluyor


Rusya Başbakan Yardımcısı ve iki hafta sonraki Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, “Üniversite yıllarımda sokakları temizledim” dedi. Medvedev aynı zamanda sıkı bir rock müzik tutkunu çıktı.

19 Şubat 2008 04:38


RUSYA Başbakan Yardımcısı Dimitriy Medvedev özel hayatını medyaya açtı. Rusların çok az tanıdığı eski ajan Vladimir Putin gibi Medvedev de çok az bilinen bir kişi. Itogi Dergisi röportajında, Medvedev özel hayatını ve bilinmeyen yönlerini anlattı.
Çiftçi ve esnaf bir aileden gelen Medvedev “Ne ben ne de karım soylu bir aileden geldiğimizi iddia edebiliriz, bir gün cumhurbaşkanı adayı olacağım rüyalarıma girmemiş aklımın ucundan bile geçmemişti...” diyor.

ESKİ ROCKÇI

Gençliğinde Deep Flue ve Pink Floyd hayranı olduğunu anlatan Medvedev, “Pink Floyd’un albümü yeni çıkmıştı ve 200 rubleydi, hiçbir şeye sahip olmayı bu kadar arzulamamıştım ama 200 ruble benim için astronomik bir rakamdı, o dönem Levis ve Wrangler gibi pantolonlar karaborsaydı alamamıştım” dedi.

Karısı Svetlana ile 14 yaşındayken tanışan Medvedev “Svetlena ile gezmek için okuldan kaçıyordum, derslere ilgim azalmıştı.” Moskova’nın bir kenar mahallesinde satın aldığı ev ile ilk kez kendi konutunda oturduğunu anlatan Medvedev, bu duygunun o dönem kendisi için anlatılmaz bir mutluluk olduğunu söylüyor.
Hayatında ilk kez 23 yaşındayken kiliseye gittiğini ve Ortodoks olmaya karar verdiğini duğunu ifade eden Medvedev, kendisine yakın olmak için Moskova’ya taşınan annesiyle de her gün en azından 1 kez telefonla görüşmeye özen gösteriyor.
Akşam