Ergenekon'da çok ilginç gelişme!Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında Türk-Rum Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol'un kardeşi ve Kilise Patriği Ümit Erenerol gözaltına alındı.


Ergenekon örgütünün karargah olarak kullandığı Türk Ortodoks Patrikhanesi'nde yapılan aramada yüklü miktarda devlet tahvili ile 1 kurusıkı tabanca ve 2 tabanca ele geçti. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla Türk Ortodoks Patrikhanesi Patriği Paşa Ümit Erenerol dün sabah saatlerinde Karaköy'deki patrikhanede gözaltına alındı.
Paşa Ümit Erenerol, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde patrikhanedeki toplantılar, devlet tahvillerinin kaynağı ve ele geçen silahlarla ilgili sorguya alındı. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli albay Fikri Karadağ, emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ve gazeteci Güler Kömürcü'nün de aralarında bulunduğu örgüt üst yönetiminin patrikhaneyi karargah olarak kullanarak sık sık toplantı düzenledikleri belirlenmişti. Paşa Ümit Erenerol, babası Selçuk Erenerol'un vefatının ardından Türk Ortodoks Patrikhanesi Patriği olmuştu.
Ümraniye'de ele geçen el bombaları ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Avukat Kemal Kerinçsiz, Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Fikri Karadağ, Paşa Ümit Erenerol'un kardeşi Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevgi Erenerol, 'Arnavut Sami' lakabıyla tanınan Sami Hoştan, Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Görüm, Oğuz Alparslan Abdülkadir, Hüseyin Gazi Oğuz, Kahraman Şahin, Erkut Ersoy, Muhammet Yüce, Erol Ölmez, emekli binbaşı Zekeriya Öztürk ve Vatan Bölükbaşı'nın da aralarında bulunduğu 33 kişi tutuklanmıştı.
ZAMAN