AĞRI, (DHA)

AĞRI'da tefecilik yaptığı belirlenen 3 kişi, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bir süre önce oğlunun rahatsızlığı nedeni ile M.E., E.H. ve G.H.'den 2 bin YTL borç alan S.Ö., iki boş senede imza attı. Farklı tarihlerde aldığı paraya karşılık 4 bin 200 YTL ödemesine rağmen, silah ve bıçak zoruyla kendisine 12 bin ve 13 bin YTL’lik 2 ayrı senedin imzalatırıldığını iddia eden S.Ö., Ağrı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelerek şikayetçi oldu. M.E.'nin para tahsili için geleceği işyeri önünde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, suçüstü yaparak zanlıyı gözaltına aldı. Operasyonun devam ettiği sırada Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen N.Y. de, M.E. ve E.H.’den bin 300 YTL borç aldığını ve 4 bin YTL ödemesine rağmen düzenlenen boş senetlere 30 bin ve 16 bin YTL yazıldığını belirterek şikayetçi oldu.

Operasyona devam eden Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün G.H. ve E.H.'nin evlerine baskın düzenledi. Polisin geldiğini farkederek kaçan 2 zanlı, uzun süren kovalamacanın ardından yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından ‘Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak’, ‘silah ve bıçak tehditi ile baskı yaparak tefecilik yapmak’ suçlarından tutuklanarak Ağrı M Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tefecilere yönelik operasyonların süreceğini belirterek, bu konuda vatandaşların yarıdımını istedi.