Uçakta Doğum Yaptı
Resmi büyütmek için tıklayın Omsk- Taşkent seferini yapan Özbekistan Hava Yolları'na (ÖHY) ait uçakta bir bayan doğum yaptı. Rusya'nın Omsk kentinden kalkan uçaktaki yolculardan birinin 20 dakika sonra doğum sancıları tuttuğu, hosteslerin desteğiyle kadının doğum yaptığı bildirildi. Yaklaşık 9 bin metre yükseklikte gerçekleşen doğum olayının Özbek Hava Yolları tarihinde bir ilk olduğu kaydedildi.

Omsk- Taşkent seferini yapan Özbekistan Hava Yolları'na (ÖHY) ait uçakta bir bayan doğum yaptı. Rusya'nın Omsk kentinden kalkan uçaktaki yolculardan birinin 20 dakika sonra doğum sancıları tuttuğu, hosteslerin desteğiyle kadının doğum yaptığı bildirildi. Yaklaşık 9 bin metre yükseklikte gerçekleşen doğum olayının Özbek Hava Yolları tarihinde bir ilk olduğu kaydedildi. Rusya-Kazakistan hava sahasında gerçekleşen doğumun, uçaktaki yolcular tarafından sevinç çığlıklarıyla karşılandığı ifade edildi. Anne ve bebeğinin durumunun iyi olduğunu dile getiren ÖHY yetkilileri, kadının erken doğum yaptığını söyledi.

Bu arada pilotun durumu yetkililere bildirmesi üzerine havaalanına tam donanımlı bir ambulansın çağrıldığı ve uçağın inmesinin ardından anne ve bebeğin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Yetkililer, doğum yapan kadının uyruğu ve kimliği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Öte yandan buna benzer bir olay da 23 Aralık 2007'de Sankt Petersburg-Duşanbe seferini yapan Tacik Hava Yolları uçağında yaşanmıştı. Uçak havadayken sancıları tutan bir kadın uçakta doğum yapmıştı. (Cihan Haber Ajansı) 19.02.2008 15:31 [1223915]