Resmi büyütmek için tıklayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir kaç olumsuz örneğin Trabzon'u temsil edemeyeceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir kaç olumsuz örneğin Trabzon'u temsil edemeyeceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinleri" konulu programa katıldı. Erdoğan, geçtiğimiz yıllarda yaşanan olumsuz örnekleri hatırlatarak, bir kaç olumsuz örneğin Trabzon'u temsil edemeyeceğini söyledi.


Erdoğan, AK Parti'yi kurduktan sonra Trabzon'da Adnan Menderes'in halka hitap ettiği yerden halka seslendiğini hatırlatarak, "Trabzon halkı ne zaman tepki vereceğini, ne zaman gürleyeceğini bilir" dedi.
Trabzon'un bütün Karadeniz'in yükünü çeken bir il konumunda olduğuna işaret eden Erdoğan, iş başında bulundukları beş yıllık süre içerisinde Trabzon'a 1,5 katrilyon yatırım yapıldığını, yatırım sıralamasında ilen Türkiye genelinde 6. sıraya yükseldiğini ifade etti. Erdoğan, Karadeniz Karayolu'nun göreve geldikleri 2002 yılında yüzde 35'inin tamamlandığını, kendilerinin ise otoyolu tamamladıklarını anlattı. Trabzon'a şu ana kadar bin 700 toplu konut yapıldığını, 442 konutun ise inşaatının devam ettiğini belirten Erdoğan, 2 bin 120 konutun ise ihalesinin kısa süre içerisinde yapılacağını belirtti.
Erdoğan, ayrıca, Avni Aker Stadı'nın Trabzon'a yakışmadığını belirterek, Kayseri'de olduğu gibi özel sektörün yardımıyla stadın yenilenmesi için çalıştıklarını anlattı. Erdoğan, konuşmasında, 2007 yılında Trabzon'la ilgili yaşanan olumsuz olaylara atıfta bulunarak, bir kaç olumsuz örneğin Trabzonu temsil edemeyeceğini vurguladı. Törende Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak da bir konuşma yaptı. Tören sonrasında Trabzon'a katkısı olan işadamlarına ödülü TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Başbakan Erdoğan birlikte verildi. Başbakan Erdoğan, program öncesinde Trabzon ürünlerinin tanıtıldığı standı gezdi. (Cihan Haber Ajansı) 20.02.2008 20:22 [1225530]