1 ay televizyon yayını yok
21 Şubat 2008 Perşembe 12:04
Televizyon verici istasyonu yandı. 1 ay televizyon izlenemeyecek. İşte orası;

Bingöl'de geçen hafta elektrik kontağı nedeniyle yanan televizyon verici istasyonunun televizyon şirketleri tarafından yeniden kurulacağı ve yayına 1 ay sonra başlanacağı bildirildi.
Bingöl Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, geçen hafta pazar günü elektrik kontağından çıkan yangında televizyon istasyon binasının yandığı ve binada bulunan Bingöl merkez ve köylerine televizyon yayınlarını aktaran bazı ulusal kanallara ait sistemlerin tamamen kullanılmaz hale geldiği hatırlatıldı.

Açıklamada, televizyon şirketleri ile yapılan görüşmeler sonucunda, Mirzan Tepesi'ndeki istasyon binasının onarılmasının kış şartları nedeniyle güç olduğu vurgulandı.

Bu nedenle Bingöl de yayın yapan TV şirketlerinin bir ay içerisinde kuracakları konteynırlarda, yeni cihazlarla yayınlarını daha net bir şekilde tekrar aktaracağı ifade edildi.

Ayrıca Mirzan Tepesi'nde bulunan tüm TV vericilerinin doğrudan doğruya televizyon yayını yapan şirketlere ait olduğu ve Bingöl'deki resmi kurumlarla bir bağlantısının bulunmadığı belirtildi.Haber Kaynağı: