+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Kara Harekatı Başladı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Kara Harekatı Başladı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ♥ ѕєν∂αη вιя αтєş ♥ angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze Baktabul'un Çılgını angelgamze - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  Sorma ne haldeyim... Sorma kederdeyim... Sorma Yangınlardayım başım duman... !!!
  Mesajlar
  3.522
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374647

  :okur: Kara Harekatı Başladı


  Türk Silahlı Kuvvetleri dün akşam itibariyle kara harekatının başlatıldığını açıkladı. TSK, sivillerin etkilenmemesi için hassasiyet gösterildiğini de belirtti.

  Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "Türk Silahlı Kuvvetleri; yurt içindeki operasyonlarına devam ederken, Irak'ın kuzeyinde üslenmiş PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarını etkisiz kılmak ve bölgedeki örgütsel altyapıyı kullanılmaz hale getirmek maksadıyla, 21 Şubat 2008 günü saat 10:00-18:00 arasında, belirlenen hedefleri karada konuşlu uzun menzilli silahlar ve Hava Kuvvetlerine mensup uçaklar ile etkili bir şekilde vurmuştur.

  Başarıyla icra edilen ateşle taarruzdan sonra, aynı gün saat 19:00'dan itibaren Hava Kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatı başlatılmıştır. Bugüne kadar icra edilmiş olan hava operasyonlarının devamı niteliğindeki kara harekatının hedefi, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü olup; sivillerin ve Türk Silahlı Kuvvetlerine düşmanca bir harekette bulunmayan yerel unsurların harekattan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir. Irak'ın toprak bütünlüğüne ve istikrarına özel bir önem veren Türk Silahlı Kuvvetleri, planlanan hedeflere ulaşılmasından sonra, en kısa zamanda yurt içine dönecektir.  İcra edilen harekatın, bölgenin teröristler için kalıcı ve güvenli bir üs bölgesi olarak kullanılmasını önleyerek, Irak'ın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir. Basın mensuplarının operasyon bölgelerine girmemeleri, kendi can güvenlikleri ve harekatın emniyeti açısından önem taşımaktadır.
  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dün gece başlattığı kara harekatına 10 bin asker katılıyor. Kuzey Irak'taki Hakurk, Rekan ve Nerve'den çatışma sesleri geliyor.


  -mynet haber-

 2. #2
  Onursal Üye hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  ne yerde ne gökteyim bir garip alemde
  Mesajlar
  4.489
  Tecrübe Puanı
  107374696

  Tanımlı Ce: Kara Harekatı Başladı

  Allah yardımcıları olsun Allah askerimizide polisimizide korusun. bu terör illetindende ülkemizi tez zamanda kurtarsın inşallah

 3. #3
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Kara Harekatı Başladı

  katiliyorum

 4. #4
  dünya_güzeli
  Misafir

  Tanımlı Kara Harekati Dünya Basininda

  KARA HAREKATI DÜNYA BASININDA

  Dünya kara harekatını böyle duyurdu. İşte yabancı basından 'kara harekatı' manşetleri
  Harekata geniş yer veren İngiliz basınından The Daily Telegraph, "operasyonun Irak lideri Saddam Hüseyin'in düşürülmesinden bu yana en büyük askeri müdahale olduğu" değerlendirmesinde bulundu.

  Gazetenin haberinde, "harekatın hedefinin Irak'ın kuzeyindeki PKK varlığı olduğu" ifade edildi.

  "Ankara'nın, harekatın başlamasından sonra çok dikkatli kaleme alınmış bir açıklama yaparak, ordunun en kısa sürede kuzey Irak'tan çıkacağına dair garanti verdiğini" yazan Telegraph, "operasyonun, Irak ve Washington'da memnuniyetle karşılanmadığı" görüşünü dile getirdi.

  "Türk askerinin Saddam döneminde de büyük sınır ötesi operasyonlar yaptığı" ifade edilen haberde, "bu kez 10 bin askerle sınırın geçildiği, Türkiye'de kamuoyunun, geçen yıl çok sayıda saldırı düzenleyen ve onlarca asker ve polisin ölümüne yol açan terör örgütü PKK'ya karşı harekete geçilmesi için hükümete baskı yaptığı" belirtildi.

  "ABD'nin PKK hedeflerine yönelik saldırılar konusunda Ankara'yı cesaretlendirdiğini ve Irak'taki Amerikan güçlerinin de Türkiye ile istihbarat paylaşımı yaptığını" yazan Telegraph, Amerikalı yetkililerin, kara harekatıyla yeni bir aşamaya geçildiğine dair açıklamalarına dikkat çekti.

  ABD'NİN TAKTİK DESTEĞİ

  The Times da Türk askerinin beyaz kamuflajlarla çekilmiş fotoğraflarına yer verirken, harekatın karlı coğrafyada başlatıldığına dikkati çekti. Habere tam sayfa ayıran gazete, "harekatın PKK'ya yönelik beklenmedik kış baskını olduğunu" yazdı.

  "Harekatın, PKK teröristlerinin bahardan önce yeniden gruplaşmasını ve Türkiye'ye yönelik saldırılara başlamasını engellemeye yönelik olduğu" kaydedilen haberde, "batı başkentlerinden gelen, tonu iyi ayarlanmış açıklamaların, Türkiye'nin ABD'nin taktik desteğini aldığının göstergesi olarak kabul edildiği" belirtildi.

  Financial Times gazetesi de gelişmelere geniş biçimde yer verirken, "Türkiye'nin sınır ötesi operasyonunun Irak'ın tek istikrarlı bölgesinde rahatsızlık yaratacağından korkan ABD ve AB'nin harekatın sınırlı tutulması çağrılarında bulunduklarını" yazdı.

  "Operasyonun boyutları ve süresi konusunda henüz kimsenin fikir sahibi olmadığı" kaydedilen haberde, "Bush yönetiminin harekat konusunda önceden haberdar edildiği, ancak yine de Washington ve Brüksel'de alarma geçildiği" görüşü savunuldu.

  YEŞİL IŞIK

  The Guardian gazetesi de "topçu birlikleri ve savaş uçaklarıyla desteklenen binlerce Türk askerinin PKK'ya karşı mücadele vermek üzere kuzey Irak'a geçtiğini, Türkiye ile Irak arasındaki sınır kapılarında ise normal geçişlerin sürdüğünü" bildirdi.

  "İngiltere, Avrupa ve ABD'nin Türkiye'ye itidal çağrısında bulunduğunu" yazan Guardian, ''ABD Türklere kuzeyde sınırlı bir operasyon için yeşil ışık yaktı ve zaten uzun süredir Türkiye ile istihbarat paylaşımı yapıyordu'' ifadesini kullandı.

  "Türk askerinin kuzeydeki faaliyetlerinin genişlemesine ve bunun da Iraklı Kürtlerle Türkiye arasındaki tansiyonu yükseltmesine ilişkin korkular bulunduğunu" savunan Guardian, "Irak'ın tek istikrarlı bölgesinde durumun değişmesinden ve Irak'ın toprak bütünlüğünün zarar görmesinden çekinildiğini" yazdı.

  The Independent gazetesi ise haberi ilk sayfasının manşetine taşıdı ve TSK'nın sınır ötesi operasyonunun ''Irak'a yönelik yeni bir işgal'' olduğunu iddia etti. "10 bin Türk askerinin başlattığı operasyonun, Irak'ın tek istikrarlı bölgesinin istikrarsızlaştırılması ihtimalini ortaya çıkardığını" öne süren gazete, "operasyonun başlamasının yeni bir krizin ortaya çıkmasına yol açtığını" iddia etti.

  ÇİN TELEVİZYONLARI KARA HAREKATINI 'FLAŞ HABER' OLARAK VERDİ

  Türkiye'nin Kuzey Irak'a hava destekli sınır ötesi kara harekatının dünyadaki yankısı sürüyor. Çin'in en çok izlenen televizyonlarından Hong Kong merkezli Phoenix televizyonunun haber kanalı da dünya gündeminde kara harekatına flaş haber olarak yer verdi.

  Haberin girişinde Türkiye'nin PKK'ya karşı Perşembe akşamı Irak'ın kuzeyine sınırı geçerek beklenmedik bir kara harekatı başlattığı, bu harekatın Irak tarafından protesto edildiği ve Bağdat'ın, Türkiye'nin Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerektiği açıklamasına değinildi.

  Haberin anonsunda, ABD'nin, yapılan operasyonun erken zamanda bitirilmesini istediği ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un iki ülke arasındaki sınırlara saygı gösterilmesi gerektiği ve sınırdaki gerilimin artmasından kaygılı olduğu bilgisi aktarıldı.

  Televizyon, izleyicilerine yaklaşık 10 bin Türk ordusunun Irak'ın kuzeyindeki sınırın 5 kilometre içlerine girdiği ve bunun 2003'te Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesinin ardından yapılan ciddi ölçekli kara operasyonu olduğu, operasyonun hava destekli yapıldığı vurgulandı.

  Televizyonun yerel saatle 12.00 haberlerinde, Başbakan Erdoğan'ın "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin icra ettiği ve edeceği sınır ötesi harekâtın tek hedefi Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarıdır. Dost ve kardeş Irak halkına karşı olumsuz bir yaklaşım içinde olmadık, olmayacağız. Mehmetçik, operasyonun hedefine ulaşmasının ardından Türkiye'ye dönecektir. ABD Başkanı Bush ve Irak Başbakanı Maliki'ye yapılacak harekatla ilgili bilgi verilmiştir" açıklamasına yer verildi.

  Haberde, ABD ordusunun operasyonla ilgili olarak "Bu PKK üyelerine yönelik sınırlı bir operasyondur'' açıklaması duyurulurken, Irak halkının da operasyonun kabul edilemez olduğu ABD'nin buna müsaade etmemesi gerektiği yönündeki görüşü dile getirildi.

  RUS MEDYASI: TÜRKİYE 10 BİN ASKERLE KUZEY IRAK'A GİRDİ

  Rus kanalları olayı "Türkiye Kuzey Irak'a 10 bin askerle girdi" başlığı ile duyurdu. Haberlerde operasyonların terör örgütü PKK'ya karşı yapıldığı belirtilirken, kara harekâtı öncesi PKK mevzilerini havadan vurulduğu da vurgulandı. Rusya'nın haber kanalı 'Vesti' ise operasyonların terörist ve ayrılıkçı Kürt İşçi Partisi'ne karşı yapıldığını aktardı.

  Rus yetkililer ise operasyonla ilgili daha bir açıklama yapmadı.

  JAPAN TODAY GAZETESİ

  Japan Today gazetesinin harekatla ilgili haberinde, 10 bin askerin sınır ötesi operasyona katıldığı bilgisine yer verildi. Haberde, 10.00-18.00 saatleri arasındaki başarılı operasyonun ardından saat 19.00'da da sınır ötesi harekatın hava kuvvetleri tarafından desteklendiği kaydedildi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nın, Irak'ın toprak bütünlüğü ve istikrarına çok önem verdiği anlatılan haberde, ''Birlikler planlanan hedeflere ulaşılmasından sonra, en kısa zamanda yurt içine dönecektir'' açıklamasına dikkat çekildi.

  Avustralya'nın en çok takip edilen internet haber portalı news.com.au sitesi de, Genel Kurmay'ın açıklamasında yer alan ''Kara harekatının hedefi PKK'dır ve sivillerin ve TSK'ya düşmanca harekette bulunmayan 'yerel unsur'ların harekattan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterileceğini'' ifadelerine yer verildi.

  Türk uçaklarının ABD istihbaratı desteğinde 16 Aralık'tan beri bir çok defa Türkiye'ye karadan sızmayı engellemek için Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerine operasyon düzenlediği anlatılan haberde, PKK'nın Ankara ve bir çok uluslararası toplum tarafından terör örgütü olarak tanındığı belirtildi.

  Uzak doğu gazete ve televizyonların PKK'lı teröristler için 'isyancı' ifadesini kullanması dikkat çekti.
  Haber Tarihi : Bugün (12:19) Haber Ekleyen : Güncel Haber Bot Haber Kaynağı : Samanyolu Haber

 5. #5
  Onursal Üye hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  ne yerde ne gökteyim bir garip alemde
  Mesajlar
  4.489
  Tecrübe Puanı
  107374696

  Tanımlı Ce: Kara Harekati Dünya Basininda

  paylasimin icin tesekurler

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-03-2012, 22:58
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2009, 11:56
 3. Barlas Erinç Kara Gül (Kara Gül sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-22-2009, 16:03
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-21-2008, 12:46
 5. Kara harekatı turizmi etkilemedi
  By Fenacocuqq in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-24-2008, 12:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375