+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  cry Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

  Şehit Olan Askerlerin İsimleri Belli Oldu
  Resmi büyütmek için tıklayın TSK'nın, Kuzey Irak'taki Harekatı 21 Şubat Saat 19.00'dan Bu Yana Devam Ediyor. PKK'nın Zap Kampı Kullanılamaz Hale Getirildi. Harekatta 5 Asker Şehit Oldu, 44 Terörist Öldürüldü.


  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Irak’taki operasyonları sürüyor. Operasyonun yoğun olarak gerçekleştiği alan Türkiye-İran-Irak sınır üçgenindeki Bazyan ve Kalireş. Burada terör örgütü PKK’nın en önemli siyasi ve silahlı kampı Zap’ın hedef alındığı ve kullanılamaz hale geldiği belirtiliyor.
  Haberin devamı

  Peşmerge güçleri ise operasyon alanlarının dışında tutuluyor. Peşmerge Bakanlığı’nın açıklamasına göre, bölgedeki peşmerge güçleri sivil halkın güvenliği için bulunduruluyor.

  Öte yandan Kuzey Irak’ta devam eden operasyonlarda şehit olan 5 askerden 4’ünün cenazesi, Ankara’ya gönderildi. Şehit olan askerlerden piyade uzman çavuş Yasin Keyvanoğlu, er İbrahim Gedik, kıdemli çavuş Selam Kemer ile er Erkan Aslan’ın cenazesi, sabah saatlerinde Van’a getirildi. Ambulansla Ferit Melen Havaalanına getirilen cenazeler için burada uğurlama töreni düzenlendi. Törene, askeri yetkililer ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, milletvekilleri ve Van Valisi katıldı.

  Kuzey Irak’a kara harekatında 1’inci gün sona erdikten sonra Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaparak, harekatın planlandığı gibi devam ettiğini bildirdi; “yerel unsurların bir yanlışlığa sebebiyet vermeden hassasiyeti paylaşmasını beklediğini, maksat tahakkuk edince harekatın sona ereceğini” duyurdu. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamanın tam metni şöyle:

  “Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 21 Şubat 2008 günü saat 19:00’dan itibaren Irak’ın kuzeyinde üslenmiş PKK terör örgütü mensuplarına karşı başlattığı hava destekli sınır ötesi kara harekatı, planlandığı şekilde devam etmektedir.

  “2’nci Ordu Komutanlığı sevk ve idaresinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı birlikleri tarafından icra edilen harekat; Hava Kuvvetleri, Kara Havacılık unsurları ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları tarafından desteklenmektedir.

  “Dün gündüz ve gece devam eden harekat esnasında, bölgede tespit edilen terör örgütüne ait hedefler Hava Kuvvetleri uçakları, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır. Aynı zamanda, birliklerimizin ilerlemesi esnasında terör örgütünün kullandığı değerlendirilen doğal ve yapay bir çok tesis, içlerindeki çok miktarda mühimmat, malzeme ve yiyecek maddeleri ile birlikte kullanılmaz hale getirilmiştir.

  “22 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, 24 terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda terörist yaralanmıştır. Ayrıca, temas bölgesinde en az 20 teröristin daha topçu ve silahlı helikopterler tarafından etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir.

  5 ASKER ŞEHİT OLDU
  Söz konusu çatışmada 5 personelimiz şehit olmuştur. Sıcak temas durumu bazı noktalarda kesintilerle devam etmektedir.

  KESİN SAYI HENÜZ BELLİ DEĞİL
  “Operasyon esnasında Hava Kuvvetleri, silahlı helikopterler ve karada konuşlu destek silahlarıyla, uzun mesafeden sığınak ve barınaklar içerisinde etkisiz hale getirilen teröristlerin kesin sayıları, söz konusu hedef bölgelerine ulaşıldıktan sonra ayrıca değerlendirilecektir. İlk tespitlerden, teröristlerin uzun menzilli silah ve Hava Kuvvetleri ateşlerinden ağır zayiat verdikleri anlaşılmaktadır.

  LİDER KADRO GÜNEYE DOĞRU KAÇIYOR
  ‘Elde edilen istihbari bilgiler, özellikle sözde lider denilen kadronun panik halinde güneye doğru kaçarak, bölgeyi terk etmeye çalıştıklarını göstermektedir.

  YEREL UNSURLAR YANLIŞLIĞA SEBEP OLMAMALI
  “Sınır ötesi harekat sadece terör örgütünü hedef aldığından, yerel unsurlardan birliklerimize karşı herhangi bir yanlışlığa sebebiyet vermemeleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gösterdiği hassasiyeti paylaşmaları beklenmektedir.

  MAKSAT TAHAKKUK EDİNCE SONA ERECEK
  “Birliklerimiz çetin hava ve arazi şartlarında, ileri harekatı ve arazi arama tarama faaliyetlerini kahramanca sürdürmektedirler. Harekat, planlanan hedeflere ulaşıp öngörülen maksat tahakkuk edince sona erdirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

  GENELKURMAY HAREKAT FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI
  Genelkurmay Başkanlığı, TV kanalları ve internet sitelerindeki harekat haberlerinde tanklı, toplu arşiv görüntüleri yayınlanması üzerine, “bu fotoğrafların gereksiz gerginliklere yol açacağı” gerekçesiyle, harekattan çekilen fotoğrafları da servise koydu.

  Genelkurmay’ın internet sitesinde yayımlanan 8 fotoğrafta, tam techizatlı askerlerin görüntüleri yer alıyor. Genelkurmay’ın fotoğraflarla ilgili açıklaması da şöyle:

  “Bazı görsel basın organlarında, devam eden sınır ötesi harekatın maksadı, katılan birliklerin miktarı dahil kapsamı ve nitelikleri ile bağdaşmayan haber ve arşiv görüntülerine yer verilmekte; bu görüntülere istinaden yorumlar yapılmaktadır.

  Bu uygulamaların iç ve dış kamuoyuna yanlış mesajlar verdiği ve bazı durumlarda gereksiz gerginliklere ve beklentilere yol açma tehlikesini taşıdığı muhakkaktır.

  Sınır ötesi kara harekatı ile ilgili bilgiler Genelkurmay Başkanlığının 14 No.lu basın açıklamasında yer almıştır. Bunun dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

  Ayrıca terör örgütünün, haber ajansı kisvesinde yayımladığı ve tamamen örgüt propagandası amacı taşıyan açıklamalara rağbet edilmemesi, yürüttüğümüz mücadele açısından büyük önem taşımaktadır.

  Harekatın gelişimi hakkında tamamlayıcı bilgiler, gerektiğinde Genelkurmay Başkanlığınca verilecektir. Saygı ile duyurulur.” 2 saat önce.. [1230537]

  www.haberler.com'dan alınmıştır..

 2. #2
  Üye sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını sedef19 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Mesajlar
  185
  Tecrübe Puanı
  3846599

  Tanımlı Ce: Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

  KAHROLSUN PKK YAŞASIN ASKERLERİMİZ HELAL OLSUN SİZLERE BU VATAN

 3. #3
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

  haklisin dostum cok guzel soyledin agzina saglik

 4. #4
  Aranan Üye sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al Baktabul'un Çılgını sew_al - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  öyle uzakki yerim uzakları aşıyor bütün özlediklerim benden ayrı yaşıyor
  Mesajlar
  1.930
  Tecrübe Puanı
  6753446

  Tanımlı Ce: Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

  acımız büyük
  yalnız benim acım biraz daha büyük
  zira şehit verdiğimiz 5 fidandan biri benim kuzenim
  Allah katında en yüce mertebeye ulaştılar
  vatan sağolsun

 5. #5
  Onursal Üye hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 Baktabul'un Çılgını hazel098 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  ne yerde ne gökteyim bir garip alemde
  Mesajlar
  4.489
  Tecrübe Puanı
  107374696

  Tanımlı Ce: Şehit Askerlerimizin İsimleri Belli Oldu!

  Alıntı sew_al´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  acımız büyük
  yalnız benim acım biraz daha büyük
  zira şehit verdiğimiz 5 fidandan biri benim kuzenim
  Allah katında en yüce mertebeye ulaştılar
  vatan sağolsun
  sevalcim canım benim çok üzüldüm allah rahmet eylesin allah ailesine ve sizler sabır versin yinede gururlanın sizler bir şehit ailesisiniz öbür dünyada size şefaat edecek biri oldu . nemutlu onaki o mertebeye erişti . o mertebeye erişerek ölmeyi allah her kuluna nasip etsin.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri belli oldu!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-15-2011, 15:13
 2. Kuranda Cennet İsimleri - Cennetin İsimleri
  By Mr. NuteLLa in forum İnanc Dünyası
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 05-15-2011, 20:37
 3. Şehit için şehit oldu
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-16-2007, 00:15
 4. Son 8 Dev Belli Oldu!
  By deliqanli in forum Futbol Dünyasi
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 03-10-2007, 00:20
 5. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02-12-2007, 02:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375