CANLI YAYINDA KAVGA! - VİDEO

Başkan adayı, kendisini eleştiren politikacıyı canlı yayında böyle tartakladı! - Video
Rusya'da 2 Mart'ta yapılacak başkanlık seçim kampanyaları sessiz sedasız devam ederken başkan adayı aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirnovski'nin batı yanlısı Demokrat Parti adayı Andrey Bagdanov'un temsilcisi Nikolay Gotsa'yı canlı yayınlanan tartışma programda hızına alamayarak ittirmesi ile sessizlik bozuldu. Güvenliğin araya girmesi ile kurtulan Gotsa polise şikayette bulundu.Rus Star Televizyonu'nda canlı yayınlanan programda Jirinovski'ye eleştiriler getiren Gotsa, "Jirinovski kanunun parlamentoda geçmemesi için emir veriyor. İnsanlar emri yerine getiriyor. Sonra çıkıyor 'Ben oylamada hayır demedim ki' diyor. Sanki hiçbir suçu yokmuş, sütten çıkmış ak kaşık gibi halkın karşısına çıkıyor." dedi.

Jirinovski, Gotsa'nın değerlendirmelerine kızarak uslübunu sertleştirdi ve, "Bu deli ile aynı mekanda bulunamam. Ruh hastası bu adam. Tipine baksanıza. Resmen yalan söylüyor. Tipik ruh sorunlusu, hasta adam. Hayatında hiç Duma'da bulunmamış, orası hakkında ahkam kesiyor. Temsilcisi olduğu aday şu anda Amerika'da ne yapıyor? ABD'nin verdiği parayı hesaplıyor. Şu anda ne varsa bizim sayemizde var. Siz üniversitede öğretim üyesiyseniz, aldığınız para bizim öngördüğümüz paradır. Ve sürekli bu para artıyor. Sizin bahsettiğiniz ihanet neyin nesi? Duma hakkında konuşabilmek için orada bulunmanız lazım. Orada hiçbir zaman olmadınız ve olamazsınız. Çünkü hasta insanlara seçmenler oy vermez." şeklinde konuştu.

"ÖLDÜRÜN ONU!"

Bunun üzerine eleştirilerini artıran Gotsa, "Kendileri yanımda oturuyor. Ona karşı oy verin. Oylarınızla onu cezalandırın." demesi üzerine yerinden fırlayan Jirinovski el hareketleri ile Gotsayı itmeye başladı.

Elinden telefonu alıp fırlatan Jirinovski argo ifadelerle Gotsa'nın arkasından hızla itti. "Çık git buradan, defol!" diye bağıran Jirinovski, "Kafanı dağıtırım şimdi. Öğretmenmiş. Alın şunu götürün. Defolsun gitsin hayvan herif." diyerek bağırdı. Ekrandan kaybolan Jirnovski'nin "Bir daha programa çıkmayasın. Öldürün onu." diye bağırdığı duyuldu.

Son başkanlık seçimlerinde de Jirinovski benzer iki olaya karışmıştı. Rodina Partisi temsilcisi Andrey Savelyev'i Jirnovski'nin Yahudi olduğunu ima etmesi ve İsrail'e gitmesini istemesi üzerine saldırmıştı. Yine Jirinovski Yabloko partisi milletvekili adaylarından Sergey Mitrokhin'i dövmüştü.

Rusya'da 2 Mart'ta yapılacak başkanlık seçimlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in desteklediği başbakan birinci yardımcısı Dmitri Medvedev'in kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son anketlerde yüzde 73 destek alan medvedev Putin'in 2004 yılında yüzde 71'le seçildiği oranı aşmış durumda. Anketlere göre Komunist Parti lideri Gennady Zyuganov yüzde 15 destek görürken, Jirinovski ise yüzde 11 destek bulabiliyor.

Batı yanlısı Demokratik Parti adayı Andrey Bagdanov ise ancak yüzde 1 destek görüyor.

CİHAN
Haber Kaynağı : Samanyolu Haber