Leman: Tehdit ediliyoruz


Leman dergisi, çizdiği her türbanlı karikatür sonrası, tehdit telefonları aldığını iddia etti.
24 Şubat 2008 / 10:30
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yeniden davalık olan Leman Dergisi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Zafer Aknar, "Tansu Çiller ve Turgut Özal da bizimle uğraşırdı ama böyle bir reaksiyon olmazdı" dedi.

Erdoğan'ın Ankara 16. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 20 bin YTL tazminat davası açtığı Leman Dergisi'nin Yazıişleri Müdürü Zafer Aknar, mizaha karşı agresifleşmeye bir anlam veremediğini belirterek, "Başbakan, oy kullandığını parmağındaki mürekkeple gösterdiği fotoğrafıyla kendi sözlerini kullandığımız kapağımıza, gülmek yerine dava açtı. Tamam, Tansu Çiller de Özal da çok uğraşırdı, ama böyle bir reaksiyon olmazdı. 3-4 hafta önce Baykal'ı kapak yaptık, beğenildi. İnsanların gülümsemelerini mi çalmaya çalışıyorlar, anlamıyoruz" diye konuştu.

Türbanlı her kapaklarında dergiye "tehdit ve hakaret" telefonları aldıklarını belirten Aknar, "'Asacağız, keseceğiz' diye gelen telefonlarla baş edemeyince iki ay önce valiliğe başvurup telefonlarımızın dinlenmesini ve gereken yasal işlemlerin yapılmasını istedik, ama netice çıkmadı.

Zaten polisin 'Özel görüşmeleriniz de kayıt edilir, emin misiniz' demesi üzerine telefon dinlenmesinden vazgeçtik. Koruma da istemedik. Yani, işittiğimiz tehdit ve hakaretlerle kalakaldık" dedi.

Haber Sitesi EnSonHaber.Com