Şehit askerler arasında Kürt asıllılar da var. Kürtçe ağıtlar yükseliyor. Şehit erin yakınları cepheye gitmeye hazır.

Kara harekatında şehit düşen er Burhan Küçükkartal'ın baba ocağında Kürtçe ağıtlar yükseliyor. Şehit askerin yakınları ''Yeter artık. Biz büyük bir ülkeyiz. Hepimiz kardeşiz. Biz de cepheye gitmeye hazırız. Yeter ki bu sorun çözülsün'' diyerek PKK'ya lanet okudular.

Komando Er Burhan Küçükkartal'ın terhisine 2 ay kalmıştı. 1 yıl Almanya'da kaldıktan sonra askerlik hizmeti için Türkiye'ye gelen Küçükakartal, yeniden Almanya'ya gitmeyi planlıyordu. .

Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Kütükuşağı beldesine dün akşam saatlerinde ulaşan acı haberin ardından şehit Küçükkartal'ın annesi Makbule Küçükkartal ve kardeşleri, büyük üzüntü yaşadı.

BABA 2001'DE KANSERDEN ÖLDÜ
Ailenin evi, belde, ilçe, Konya ve yurt dışından gelen yakınlarının akınına uğradı. Şehit annesi Makbule Küçükkartal'ın eşi Mehmet'in 2001'de yılında kanser hastalığından öldüğü belirtildi.

BÜYÜK HAYALLERİ VARDI
Şehit Er Küçükkartal'ın diğer ağabeyi Ömer Küçükkartal, ''Kardeşimin büyük hayalleri vardı. Derin üzüntü içindeyiz. Burhan, Almanya'da yaklaşık 1 yıl çalışmış, askerliğini yapması için memleketine dönmüştü. Askerlik bitiminde tekrar Almanya'ya gitmenin hayalini kuruyordu'' dedi.

CEPHEYE GİTMEYE HAZIRIZ
Taziye ziyareti için eve gelen yakınları ise terör örgütü PKK'nın herkese zarar verdiğini belirterek, ''Yeter artık. Biz büyük bir ülkeyiz. Hepimiz kardeşiz. Biz de cepheye gitmeye hazırız. Yeter ki bu sorun çözülsün'' diye konuştular.

KÜRTÇE AĞITLAR YÜKSELDİ
Şehidin annesi, kardeşleri ve diğer yakınları, taziye ziyaretleri sırasında zaman zaman fenalık geçirdi. Acılı ailenin evinden ''Kürtçe'' ağıtlar yükseldi. Hakkari'de askerlik yapan Burhan'ın tezkeresine yaklaşık 2 ay kaldığı öğrenildi.


kaynak:internethaber.com