Saddam'ın idamını izledikten sonra kendini asan Azeri çocuk öldüAzerbaycan'da, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idamını izledikten sonra süreçle ilgili sorular soran 8 yaşındaki bir erkek çocuğun kendini astığı bildirildi.

Yetkililerin açıklamalarına ve yerel basın yayın organlarının haberlerine göre, televizyonda gördüğü idam görüntülerinden etkilenen Hatinli köyünden ilkokul öğrencisi bir çocuk kendisini astı.

Çocuğun babası Yaşar Hasanov, oğlunun, Saddam Hüseyin'in idam görüntülerini izledikten sonra idamla ilgili çeşitli sorular sorduğunu anlattı.

Bu arada, savcılık, çocuğun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Ancak ilk verilere göre, çocuğun dövüldüğü ya da tacize uğradığı yönünde bir belirti bulunmadığını kaydetti.

Saddam Hüseyin'in idamının televizyonlarda yayınlanmasından sonra dünyada, ABD'den, Yemen, Suudi Arabistan, Pakistan, Cezayir, Hindistan'a kadar infaz görüntülerinden etkilenen birkaç çocuğun kendini astığı habeleri alınmıştı.
Türkiye'de de Muş'ta 12 yaşındaki bir çocuğun, Saddam Hüseyin'in idam görüntülerinden etkilenerek intihar ettiği ileri sürülmüştü.


BAKÜ (A.A)

evet arkadaşlar bu haberler gerçek çevremde gördüm idamı canlandırma yapıyorlardı çocuklar yani İnsanlar olarak biraz daha iyi haber görüntü vermeliyiz.Sadece gelecek için