Bahçelievler'de iki araç kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Saldırganlar olay sonrası kaçmayı başarırken, araçlarda hasar meydana geldi.Bahçelievler'de iki araç kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Saldırganlar olay sonrası kaçmayı başarırken, araçlarda hasar meydana geldi.

İlk olay, Mahmutbey Caddesi 17. sokak üzerinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler park halindeki minibüsü, üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Alevleri gören mahalle sakinleri, durumu polis ve itfaiyeye haber verip yanan araca müdahale etti. Minibüs vatandaşların müdahalesinin ardından söndürüldü. Olay yerine gelen polisler itfaiye erleriyle birlikte incelemelerde bulundu.
İkinci olay ise Yenibosna Fatih Caddesi Kandilli Sokak'ta saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Park halinde bulunan otomobil kimliği belirlenemeyen kişilerce kundaklandı. Yanan araçlar vatandaşların müdahalesinin ardından söndürülürken, şahıslar kaçmayı başardı. Kundaklanan otomobilin sahibi, olaydan sonra bir kişinin koşarak uzaklaştığını söyledi.


(Cihan Haber )