Askerdeki Oğlunun Arabası Kundaklanan Siirtli Baba: "Biz de Kürt'üz, Tek Bayrak Altında Tek Milletiz"
Gaziosmanpaşa'da iki otomobil kimliği belirlenemeyen kişilerce kundaklandı. Otomobil sahplerinden oğlu Yüksekova'da asker olan Kazım Dakak, yaşananlara isyan etti.

Gaziosmanpaşa'da iki otomobil kimliği belirlenemeyen kişilerce kundaklandı. Otomobil sahplerinden oğlu Yüksekova'da asker olan Kazım Dakak, yaşananlara isyan etti. Saldırganların güçlerinin tükendiği için bu tip basit olayları gerçekleştirdiğini ifade eden asker babası, kendisinin de Kürt kökenli ve Siirtli olduğunu, neticede bu ülkede tek bayrak altında yaşadıklarını ifade ederek, bu olaylardan hiçbir sonuç çıkmayacağını söyledi.Olay, Karayolları Mahallesi 621 Sokak'ta, saat 00.30 sıralarından meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, park halinde bulunan Woswogen Bora ve Ford Mondeo marka araçları, üzerlerine benzin döküp ateşe verdikten sonra kaçtı. Alevleri gören mahalle sakinleri durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, iki otomobil de kullanılamaz hale geldi.
Woswogen Bora marka aracın sahibi asker babası Kazım Dakak, saldırganlara isyan etti. Olayın faillerine lanetler okuyan Dakak, "Bu olayları gerçekleştirenlerin güçleri tükenmiş. Bakın ne kadar küçük işlerle uğraşıyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi. Oğlunun Hakkari Yüksekova'da asker olduğunu, kendisinin de Kürt kökenli ve Siirtli olduğunu ifade eden Dakak, "Oğlum Yüksekova'da komando. Şu an Kuzey Irak'a gitti. 4 aydır asker olan oğlum, en son 1 hafta önce telefonla beni aradı. 1 haftadır görüşemiyorum" dedi. Zaman zaman gözleri dolan asker babası, ''Yanan araçlardan biri oğlumun arabasıydı. Araba oğlum askere gittiğinden beri evin önündeydi. Ama ne olursa olsun, 1 araba gider 10 araba gelir" dedi. Bu tip olaylardan hiçbir sonucun alınamayacağının altını çizen asker babası, "Tek milletiz ve tek bayrak altında yaşıyoruz" dedi.
Yanan diğer aracın sahibi ise bölgede az sayıda polis olması nedeniyle kundaklama olayının yaşandığını iddia etti. Bölgede daha çok resmi ekip bulunması gerektiğini ifade eden mağdur vatandaş, aracının bu eksiklik nedeniyle yakılabildiğini öne sürdü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

(Cihan Haber Ajansı)