Kilis’te Eğitim Fakültesi mezunu olan ve öğretmenlik için atama bekleyen 23 yaşındaki Yasemin Mülhim, 3 ay önce evlerine kiracı olarak girdiği 2 çocuk annesi Remziye Serdengeçti (32) ile kızı Hande Nur’u (4) kemerle boğarak, altınlarını çaldı.

YASEMİN Mülhim, motosiklet tamircisi eşiyle 3 ay önce Kilis’te Canpolat Mahallesi Tekye Sokak’ta oturan Remziye Serdengeçti’nin evinin üst katını kiralayıp taşındı. İddiaya göre Mülhim, geçen cumartesi günü ev sahibi Remziye Serdengeçti’nin evine oturmaya gitti. Mülhim, Serdengeçti’ye küçük kızı Hande Nur’u sevmek istediğini söyleyerek odasına geçti. Yasemin Mülhim, burada eline geçirdiği bir kemerle küçük kızı boğmaya kalkıştı. Hande Nur’un çığlıkları üzerine odaya koşan Serdengeçti, gördükleri karşısında şoke oldu. Mülhim, bu kez olayı gören Remziye Serdengeçti’ye saldırdı. Dengesini kaybeden ev sahibi yere düştü. Yasemin Mülhim bu kez kemeri onun boynuna doladı. Serdengeçti’yi kemerle boğan Yasemin Mülhim, daha sonra gözleri önünde annesi öldürülen küçük Hande Nur’u banyoya götürüp boğdu.

Yasemin Mülhim, öldürdüğü ev sahibinin kolundaki 6 bileziğini, parmağındaki yüzük ve kulağındaki küpeyi, yatak odasındaki altın setini alarak bir şey olmamış gibi evine çıktı. Bir süre sonra Remziye Serdengeçti’nin kız kardeşi Melek Deniz, ziyarete gittiğinde ablasının uzun süre ses vermemesi üzerine kapıyı zorlayarak içeriye girdi. Kız kardeşini yerde hareketsiz yatarken bulan ve ağzından kan geldiğini gören Melek Deniz, hemen komşulara haber vererek ambulans çağırdı. Kilis Devlet Hastanesi’ne götürülen Serdengeçti’nin öldüğü saptandı. Hande Nur Serdengeçti’nin de evin banyosunda cesedi bulundu. Annenin kolundaki bileziklerinin ve altınlarının olmadığını fark eden yakınları durumu polise bildirdi.

Cumhuriyet Savcısı Nedim Özkan soruşturmayı polis ile koordineli bir şekilde yürüterek, üst katta oturan kiracı Yasemin Mülhim ile eşi Selahattin Mülhim’i gözaltına aldırdı. Evde yapılan aramada, öldürülen Remziye Serdengeçti’ye ait altınlar bulundu.

İfadesi alınan ve psikolojik durumunun bozuk olduğu belirtilen Yasemin Mülhim’in, eşinden gizli borç yaptığı ve bunları ödemek için cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirtildi. Olayla ilgisi olmadığı ve cinayet sırasında işte olduğu belirtilen eşi Selahattin Mülhim ise serbest bırakıldı. Yasemin Mülhim, çıkarıldığı mahkemece, "kasten adam öldürmek" ve "yağma" suçlarından tutuklandı.
hürriyet .com