KUNDAKLAMA İHTİMALİ AĞIRLIK KAZANDI

Alman polisi şimdi merdiveni kimin ateşe verdiğini arıyor
Almanya'nın Ludwigshafen kentinde aralarında 5 çocuğun bulunduğu 9 Türk vatandaşının ölümüne neden olan yangın faciasında kundaklama şüphesi ağırlık kazandı. Yangını araştıran 50 kişilik uzman komisyon, 4 haftalık çalışma sonucunda yangının teknik bir sabaptan dolayı çıkmadığını açıkladı. Yangının bodrum merdivenlerinin 2 ila 3. basamağı arasında çıktığı belirlendi. Yangının çıktığı bölge yakınlarında elektrik tesisatı veya priz gibi elektrik tellerinin geçmediğini dikkate alan uzman ekipleri, ilk alevlenmenin merdiven basamaklarında oluştuğunu ve yangının buradan binayı sardığını belirtiyor.

KABLOLARDAN ÇIKMAMIŞ

Alman basınında çıkan haberlerde, uzman ekibin ulaştığı bilgiler ışığında yangının bir müdahale sonucu çıktığı konusunda bir şüphenin bulunmadağı ancak bir kundaklama demek için için henüz erken olduğu ifade edildi.

Yangını soruşturan bölge savcılığı bina yakınlarında bulunan güvenlik kameralarından bir ipucu elde edilemediğini açıklarken, kundakcıyı gördüklerini belirten iki Türk kızının ifadelerini geri almasının ardından olayla ilgili bir bir delil veya şüphelinin kalmadığını duyurdu.

YENİ ŞAFAK
Haber Tarihi : 29 Şubat 2008 (06:40) Haber Ekleyen : Güncel Haber Bot Haber Kaynağı : Samanyolu Haber