2 KÖPRÜ YERLE BİR EDİLDİ

Türk savaş uçakları bombaladı, Habur Sınır kapısı bir müddet sivil araca kapatıldı
CUMALİ ÇAYGEÇ'in haberi...

BOMBARDIMANDA 2 KÖPRÜ YERLE BİR EDİLDİ

Türk savaş uçakları tarafından saatlerce bombardıman altında tutulan bölgede Amediye kasabasına bağlı Sidekan ile Mark bölgesinde iki köprü yerle bir edildi. Öğleden sonra Türk savaş uçakları ve topçu birlikleri Amediye kasabasına bağlı Banya Keru, Piherça, Metin ve Çiyaye bölgelerini yoğun bombardıman altına aldı. Türk bombardımanı sonucu sınır bölgesindeki Sidekan ile Mark köprüleri yıkıldı.

Haberlere göre sınır bölgesi tam 7 saat yoğun bombardıman altına alındı ve bu bombardıman bölgeye yakın noktalarda duyuldu. Türk savaş uçaklarının Irak’ın Kuzey’indeki bombardımanı akşam saatlerine kadar devam etti.

SINIRDA HAREKETLİ SAATLER

Irak'ın kuzeyine 'kara harekatı' konusunun yeniden gündeme gelmesinin ardından sınır yönüne askeri sevkıyat sürüyor. Van-Hakkari karayolunda yaklaşık 50 araçlık askeri konvoy Irak sınırına doğru hareket etti. Özel zırhlı araçların ve köy korucularının karadan, helikopterlerin de havadan koruduğu araçların geçtiği yollarda geniş güvenlik önlemleri alındı.

SİVİL ARAÇLARA KAPATILDI

19:00 civarında Habur Sınır Kapısı'nın sivil araç trafiğine kapatıldığı haberi geldi. Tank sevkiyatının tamamlanmasından sonra Habur Sınır Kapısı'ndan sivil araç geçişi yeniden başladı. Tank sevkiyatı tamamlandıktan sonra yaklaşık 1 saat sonra sivil araç geçişine açılmaya başlandı.

SAMANYOLUHABER.COM
Haber Tarihi : 22 Şubat 2008 (07:32) Haber Ekleyen : Güncel Haber Bot Haber Kaynağı : Samanyolu Haber