'Subayından Erine Kadar Şükranlarımı Sunuyorum.'
Resmi büyütmek için tıklayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına yönelik başarılı bir operasyon icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri personeline teşekkür etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına yönelik başarılı bir operasyon icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri personeline teşekkür etti. Şehitlere rahmet dileyen Erdoğan; "En üst derecedeki subayından en alt derecedeki erine kadar tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'mize şahsım ve milletim adına şükranlarımızı burada ifade ediyorum." dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede hemşehrilerine hitap etti. Konuşmasının başında sınır ötesi operasyonla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Erdoğan, şehitlere Allah'tan rahmet ve gaziler için 'şifa' diledi. Kalabalık ve coşkulu bir topluluğa hitap eden Erdoğan, operasyonun başarıyla icra edildiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, 'ana baba ocağım' sözleriyle nitelediği Rize'nin kurtuluş gecesinde hemşehrileriyle birarada olmaktan mutlu olduğuna vurgu yaparak Rize'nin ve ülkenin kurtuluşunda şehit düşenleri de andı. Başbakan Erdoğan, konuşmasının bu bölümünde şunları söyledi: "Anlamlı diyorum zira dokuz günlük bir sınır ötesi operasyondan sonra bu akşam sizlerle burada biraradayız. Hamdolsun Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Kuzey Irak'ta, terör örgütüne yönelik teröristlere yönelik yapmış olduğu bir temizlik harekatını tamamlayarak geri döndü. Böyle bir kurtuluş gecesinde ben gerek Rize'nin kurtuluşunda ve ülkemizin kurtuluşunda şehadete erenlere, o mertebeye kavuşanlara gerekse bu Kuzey Irak'taki terör kamplarına yönelik operasyonda şehit olan yavrularımıza Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize şifalar diliyorum. En üst derecedeki subayından en alt derecedeki erine kadar tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'mize şahsım ve milletim adına şükranlarımızı burada ifade ediyorum." (Cihan Haber Ajansı) 01.03.2008 20:42 [1242809]