Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen ameliyat ile vücudundan 45 kilo yağ alınıp, 225 kilodan 180 kiloya düşen 68 yaşındaki Aydın Kesler, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Konya'da, kendisine ait tavuk çiftliğinde yumurta üretimi yapan, 3 çocuk babası Aydın Kesler, 15 yıl önce yakalandığı obezite nedeniyle 225 kiloya kadar çıkmıştı.

Aldığı kilolar nedeniyle son 1 yıldır göbeğinden bacaklarının arasına kadar sarkan yağlar yüzünden yürüyemez hale gelen Kesler, geçen ocak ayında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇÜTF) Balcalı Hastanesi'nde ameliyat edilmişti. 5,5 saat süren ameliyatla vücudundan 45 kilo yağ alınan Kesler, 180 kiloya düşmüştü.

Ameliyat sonrası kendini daha zinde hissettiğini belirterek daha fazla kilo vermek amacıyla doktor gözetiminde rejim yapacağını da bildiren Kesler, iki hafta gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Konya'daki evine dönen Kesler, dün Konya'nın Nalçacı Mahallesi'ndeki evinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kesler'in doktor olan kızı ve damadı babalarının kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Cenaze namazı Karaman Yolu yakınındaki İmam-ı Azam Camii'nde kılınan Kesler'in tabutunu yaklaşık 10 kişi güçlükle taşıyabildi. İşadamı Kesler, çok sayıda aile dostunun katıldığı törenle, Çatalhöyük Mezarlığı'nda toprağa verildi.
HÜRRİYET COM TR