BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘En az üç çocuk yapın’ sözünün tartışıldığı bu günlerde, İstanbul’da kameraların da tanık olduğu trajik bir olay meydana geldi. Biri kadın 2 kişi 15 günlük bir bebeği cami avlusuna terk etti. Tüyleri diken diken eden ‘o an’ bir güvenlik kamerasınca an be an kaydedildi. Bebeği tereddüt etmeden cami avlusuna terkeden kişilerin bebeğin anne ve babası olup olmadığı bilinmiyor. Ancak polis öncelikle bu ihtimali değerlendiriyor ve vicdansızların izini sürüyor. Polis merkezindeki kadın polislerden birinin ‘talihsizliği tersine dönsün’ diye şovmen Beyaz’dan esinlenerek adını ‘Beyazıt’ koyduğu erkek bebek, Sosyal Hizmetler yetkililerine teslim edildi.

Benzerleriyle defalarca karşılaşılan ‘bebek terketme’ olaylarından biri bu kez bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Biri kadın iki kişi tarafından cami avlusuna bırakılan 15 günlük erkek bebek camiye gelen vatandaşlar tarafından bulundu ve koruma altına alındı. Önce hastanede götürülen bebeğin sarılığa yakalandığı belirlendi. Soruşturmayı yürüten polis merkezindeki kadın polislerden biri talihsiz bebeğin adını ‘talihi değişsin diye’ şovmen Beyaz’dan esinlenerek ‘Beyazıt’ koydu.
‘O AN’ KAMERADA
Bir bebeğin, anne ve babası olduğu sanılan 2 kişi tarafından cami avlusuna terkedilişi, bir kameranın kayıtta olduğu sırada yaşandı. Görüntülerde bebeği kucağında taşıyan bir kadın ve elinde poşet bulunan bir erkeğin caminin avlusuna girdiği görülüyor. Kayıtlarda ortalık aydınlıkken bebeği terketmekte kararlı görünen 2 kişi bunu yine de gizlice yapmak istiyor. Kısa bir incelemenin ardından bebeği avluya bırakıyor ve ortadan kayboluyor. Bu 2 kişinin bebeğin anne ve babası olup olmadığı ve bebeği terketmelerinin nedeni henüz bilinmiyor.
SARILIK OLMUŞ
Vatandaşların bulduğu bebek soğuktan korunmak için hemen camiye alındı ve polise haber verildi. Önce hastaneye götürülen 15 günlük bebeğin sarılık olduğu belirlendi. Bebek Sosyal Hizmetler görevlilerine teslim edildi.
Bebeği cami avlusuna terkeden iki kişinin izini süren polisin elindeki en önemli ipucu güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler. Bu görüntülerden yola çıkan polis, bebeği terk eden biri kadın 2 kişinin kimliğini belirlemeye çalışıyor.
hürriyet com tr