+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  :okur: Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

  Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

  15 Mart 2008Metehan DEMİR, Zeynep GÜRCANLI Hurriyet.com.tr / ANKARAAnayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, AK Parti hakkındaki kapatma davası ile ilgili olarak, “Diğer partilerin kapatılma davalarında izlediğimiz yol neyse burada da aynısı izlenecektir” dedi.
  - Partinin kapatılması haberinin duyulması ardından bir çok partili ve vatandaş AKP Merkezi önüne geldi.

  - Memursen Başkanı, AKP'nin kapatma davası açılması haberinin duyulmasının ardından bir açıkmala yaparak, AKP'ye destek vereceklerini ve bu yüzden Parti Merkezi'ne geldiğini söyledi.

  - Parti Merkezi önünde protesto AKP'nin kapatılmasına karşı olan bir kişi protesto gösterisinde bulundu.

  - Dondurucu soğukta basın ordusu saatlerce bekledi.
  - AKP'de gece boyunca değerlendeime toplantıları yapıldı.

  - Partiye üst düzey yönetcilerin arabaları yerine dışarından yemek getiren restoranların arabaları geldi.

  - Gazeteciler bir köşeye çekilip açlıklarını giderdi.

  - AKP Genel Merkezi'ndeki toplantının ardından Başbakan Tayyip Erdoğan protokol kapısından binadan ayrıldı.

  - Başbakan'dan önce de Bülent Arınç binadan ayrılmıştı.

  - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bugün Siirt ve Batman'da kadın kolları toplantıları var. Erdoğan'ın bu toplantılarda gövde gösterisi yapması bekleniyor.

  KILIÇ: LİSTEDE 71 KİŞİNİN İSMİ VAR

  Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nden ayrılırken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AKP'nin kapatılması istemiyle açtığı davaya ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.
  Davasının iddianamesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 71 kişinin adının bulunduğunu söyleyen Kılıç, iddianamenin ayrıntılarına bakamadığını, pazartesinden sonra iddianameyi üyelere ve raportöre vereceklerini, o günden sonra da kamuoyuna daha ayrıntılı bilgi verebileceğini söyledi.
  Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, bir soru üzerine, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ı siyasi yasak istenen listenin başında gördüm” diye konuştu.
  Bir gazetecinin DTP hakkındaki iddianamede yer alan bazı yaptırımların AKP için de istenip istenilmediğini sorması üzerine ise Kılıç, dava dilekçesini tam olarak inceleyemediğini tekrarlayarak, dava dilekçesinin sonucuna baktığını, böyle bir talebi görmediğini ifade etti.
  Dava dilekçesinin 150-160 sayfa civarında olduğunu belirten Kılıç, bugüne kadar siyasi partilerin kapatılma davalarında izlenen yolun AK Parti hakkındaki kapatılma davasında da izleneceğini dile getirdi.
  Kılıç, ilk olarak dava dosyasının şekli denetiminin yapılacağını, tensip tutanağının düzenleneceğini ve arkasından dava dilekçesinin AKp'ye gönderileceğini kaydetti.
  AKp'nin ön savunmasını yaptıktan sonra bu ön savunmanın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini, Başsavcılığın esas hakkındaki düşüncesi alındıktan sonra AKP'nin sözlü savunmasının, Başsavcılığın da sözlü açıklamalarının alınacağını anlatan Kılıç, ardından Anayasa Mahkemesi raportörünün düzenleyeceği esasla ilgili rapor sonrası bir gündem oluşturularak davanın sonuçlandırılacağını belirtti.
  Kılıç, “Diğer partilerin kapatılma davalarında izlediğimiz yol neyse burada da aynısı izlenecektir” dedi.

  60 KLASÖRLÜK KAPATMA DELİLİ

  AKP kurulduğu günden bu yana eylem ve faaliyetlerini içeren 60 klasörlük sicil dosyasına dayanarak hazırlanan iddianamedeki kapatma delilleri şöyle:

  - AKP’nin, türbanı üniversitelerde serbest bırakma girişimleri, anayasa değişikliği süreci.

  - AKP Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin’in, türbanla ilgili "adım adım gitmek lazım" sözleri.

  - YÖK Başkanı’nın, Danıştay’dan dönen üniversite rektörlerine "türbanlıları alın" genelgesi.

  - Erdoğan’ın, "Türban konusunda söz hakkı AİHM’nin değil din ulemasınındır" sözleri.

  - Erdoğan’ın üniversitelerdeki türban yasağı ile ilgili diğer açıklamalarının yanısıra, dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç, diğer parti yöneticileri ve AKP’li milletvekillerinin AİHM’nin Leyla Şahin’in türban davasını reddetmesinin ardından getirdikleri tüm eleştiri ve tepkiler.

  - İstanbul Haseki Hastanesi’nde çalışan türbanlı görevlilerin görüntüleri

  - Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın türbanlı belediye başkanı isteyen sözleri.

  - Erdoğan’ın, "Başörtüsünün velev ki siyasi bir simge olarak takıldığını düşünün" sözünü ve daha sonra yapılan bu yöndeki açıklamaları.

  - Arınç’ın türban ve laiklikle ilgili konuşmaları. Arınç’ın, "Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine" sözleri.

  - Arınç’ın, "Dindar bir cumhurbaşkanı seçeceğiz" sözleri.

  - Hükümet’in, Danıştay’dan dönen içki yasağı ve "kırmızı sokak" projesi ve bu konuyla ilgili parti yetkililerinin değerlendirmeleri.

  - İstanbul’daki "mayo reklamı" yasağı.

  - Atatürk’e, "şekerli kahve" fıkrasıyla hakaret ettiği iddiasıyla büyük tepki çeken Mimarsinan’ın AKP’li Belde Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik’in sözleri ve hakkındaki suç duyuruları.

  - AKP’li belediyelerin aile parkı, haremlik-selamlık otobüslerle, mescit otobüs uygulamaları.  hürriyet

 2. #2
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  Tanımlı Ce: Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

  İşte siyaset yasağı istenen 71 AKP'li


  Listenin başında Gül, Erdoğan ve Arınç var

  15.03.2008 13:35


  Başbakan: Recep Tayyip Erdoğan

  - Bakanlar: Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım.
  - Milletvekilleri: Bülent Arınç, Ömer Dinçer, Burhan Kuzu (Anayasa Komisyonu Başkanı), Eyüp Fatsa, Sadullah Ergin (AKP Grup Başkanvekili), Bekir Bozdağ (AKP Grup Başkanvekili), Nihat Ergün (AKP Grup Başkan Vekili), Nurettin Canikli (AKP Grup Başkanvekili), Mustafa Elitaş (AKP Grup Başkanvekili), Asım Aykan, İrfan Gündüz, Mehmet Çiçek, İdris Naim Şahin (AKP Genel Sekreteri), Akif Gülle (Genel Başkan Danışmanı), Hasan Kara, Hüsrev Kutlu (TBMM İdare Amiri), Güldal Akşit, Bülent Gedikli (Genel Başkan Yardımcısı), Egemen Bağış (Genel Başkan Yardımcısı), Abdurrahman Kurt, Selami Uzun, Nükhet Hotar (Genel Başkan Yardımcısı), Dengir Mir Mehmet Fırat (Genel Başkan Yardımcısı), Zafer Üskül (TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı), Hüseyin Tuğcu, Cemal Öztaylan, Hüsnü Tuna, Fatma Şahin (AKP Kadın Kolları Başkanı), Muzaffer Gülyurt, Muhyettin Aksak (TBMM İdare Amiri), Cevdet Erdöl (Çevre Komisyonu Başkanı), Hüseyin Tanrıverdi(AKP Genel Başkan Yardımcısı).
  haberturk

 3. #3
  ครк รєรรiz ร єνgi∂iℓ รiz∂iя kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  gυяυяυм∂αη...
  Mesajlar
  3.677
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  34029434

  :okur: İşte SİYASET YASAĞI İSTENEN 71 AKP'Lİ

  Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya'nın siyasi yasak istediği 71 isim var. İşte o 71 kişinin FOTOĞRAFLI- İSİM İSİM TAM LİSTESİ

  AKP iddianamesinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın siyasi yasak istediği 71 isim var.

  Bunlar arasında 13 eski milletvekili, 11 belediye başkanı, 4 il yöneticisi ile Başbakan Erdoğan’ın eski danışmanı Cüneyd Zapsu da bulunuyor. Diğer isimler ise parti yöneticisi ve milletvekillerinden oluşuyor. İddianamede, bu kişilerin eylem ve demeçleri sıralanıyor, partinin kapatılmasıyla birlikte 5’er yıl siyasi yasak uygulanması isteniyor. İşte 71 kişilik liste:


  Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı)

  Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan)

  Bülent Arınç (TBMM eski Başkanı ve Manisa Milletvekili)

  BAKANLAR

  Hüseyin Çelik
  (Milli Eğitim Bakanı)

  Binali Yıldırım (Ulaştırma Bakanı)

  Mehmet Aydın (Devlet Bakanı)

  Hayati Yazıcı (Başbakan Yardımcısı)

  Recep Akdağ (Sağlık Bakanı)

  MİLLETVEKİLLERİ

  Ömer Dinçer
  (Başbakanlık Eski Müsteşarı ve İstanbul Milletvekili)

  Burhan Kuzu (TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili)

  Eyüp Fatsa (AKP eski Grup Başkanvekili ve Ordu Milletvekili)

  Eyüp Sanay

  (Ordu Milletvekili)

  Sadullah Ergin (AKP Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili)

  Asım Aykan (Trabzon Milletvekili)

  İrfan Gündüz (AKP Eski Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili)

  Mehmet Çiçek (Yozgat Milletvekili)

  İdris Naim Şahin (AKP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili)

  Akif Gülle

  (Amasya Milletvekili)

  F.Hüsrev Kutlu (Adıyaman Milletvekili)

  Güldal Akşit (Devlet eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili)

  Abdullah Çalışkan (Kırşehir Milletvekili)

  Nihat Ergün (AKP Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili)

  Bülent Gedikli (Ankara Milletvekili)

  Egemen Bağış

  (AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili)

  Sadık Yakut (TBMM eski Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili)

  Abdurrahman Kurt (Diyarbakır Milletvekili)

  Selami Uzun (Sivas Milletvekili)

  Nükhet Hotar Göksel (İzmir Milletvekili)

  Dengir Mir Mehmet Fırat (AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili)

  Zafer Üskül (Mersin Milletvekili)

  Hüseyin Tuğcu (Kütahya Milletvekili)

  Cemal Öztaylan (Balıkesir Milletvekili)

  Hüsnü Tuna

  (Konya Milletvekili)

  Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili)

  Muzaffer Gülyurt (Erzurum Milletvekili)

  Muhyettin Aksak (Erzurum Milletvekili)

  Bekir Bozdağ (AKP Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili)

  Nurettin Canikli (AKP Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili)

  Mustafa Elitaş (AKP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili)

  Cevdet Erdöl (TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili)

  Hüseyin Tanrıverdi (Manisa Milletvekili)

  ESKİ VEKİLLER

  Fahri Keskin (Eski Eskişehir Milletvekili)

  Nihat Eri (Eski Mardin Milletvekili)

  Tayyar Altıkulaç (TBMM Milli Eğitim Komisyonu eski Başkanı ve eski İstanbul Milletvekili)

  Ömer Özyılmaz (Eski Erzurum Milletvekili)

  Cavit Torun (Eski Diyarbakır Milletvekili)

  Hasan Kara (Eski Konya Milletvekili)

  Musa Uzunkaya (Eski Samsun Milletvekili)

  Ersönmez Yarbay (Eski Ankara Milletvekili)

  Faruk Ünsal (Eski Adıyaman Milletvekili)

  Mehmet Elkatmış (Eski Nevşehir Milletvekili)

  Resul Tosun (Eski Tokat Milletvekili ve Yenişafak Gazetesi yazarı)

  Muzaffer Külcü (Eski Çorum Milletvekili)

  DANIŞMAN

  Ayşe Böhürler (AKP MKYK üyesi ve Yenişafak Gazetesi yazarı)

  Cüneyd Zapsu (Kurucu üye ve Erdoğan’ın eski danışmanı)

  Ahmet Şükrü Kılıç (Erdoğan’ın eski Basın Halkla ilişkiler Müşaviri)

  YEREL YÖNETİM

  Hasan Balaman
  (Isparta Belediye Başkanı)

  Ali Uğurlu (Niğde İl Genel Meclis üyesi)

  Kamil Ünal (Karabük Belediye Meclis üyesi)

  Mustafa Burna (Niğde İl Genel Meclis üyesi)

  Ali Tekin (Hatay- Kırıkhan Belediye Başkan Yardımcısı)

  Süleyman Kaldırım (Samsun- Gazi Belediye Başkanı)

  Mustafa Tarlacı (Afyonkarahisar-Dinar Belediye Başkanı)

  Ayşe Yüreklitürk (AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı)

  Ahmet Genç (İstanbul- Eyüp Belediye Başkanı)

  Mehmet Demirci (İstanbul- Tuzla Belediye Başkanı)

  Ahmet Misbah Demircan (İstanbul- Beyoğlu Belediye Başkanı)

  Hüseyin Turan (İstanbul- Silivri Belediye Başkanı)

  İbrahim Karaosmanoğlu (Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı)

  Alaaddin Yılmaz (Bolu Belediye Başkanı)

  İbrahim Halıcı (Konya- Seydişehir Belediye Başkanı)

  Hürriyet

 4. #4
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

  Konu birleştirilmiştir...

 5. #5
  Isınan Üye zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  fransa(hayalim hep ulkemde ysamak birgun insl)
  Mesajlar
  44
  Tecrübe Puanı
  3814174

  Tanımlı Ce: Anayasa Mahkemesi Başkanı konuştu: Listede 71 kişi var

  bileklerinin hakkiyla sandikta yenemedikleri insanlari sahsi duygulari yuzunden bulunduklari konumlari kulanarak yenmeye calisiyorlar...adalet adaletsizlik yapiyor ne yazik......

Benzer Konular

 1. 'Anayasa Mahkemesi, AK Partileşiyor'
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-13-2011, 03:37
 2. CHP, Anayasa Mahkemesi'ne gidecek
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-31-2011, 13:36
 3. Anayasa Mahkemesi'den 4 üye ayrılıyor
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-03-2010, 11:20
 4. Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın büyük sırrı
  By damla_13 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-17-2008, 12:57
 5. Anayasa mahkemesi yeni başkanı Haşim Kılıç
  By alperen1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-22-2007, 14:07

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0