Başsavcı Yalçınkaya hazırladığı iddianamede AKP'ye faşist parti benzetmesinde de bulundu.
16 Mart 2008 / 18:49
İSLAMİ TERÖR VURGUSU
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya iddianamede "Türkiye’deki ılımlı İslam’ın şeriat devletine dönüşmesi ve bu yolda İslami terörün kullanılmasının uzak olasılık olmadığı" değerlendirmesinde bulundu.
ŞERİATI GETİRECEKLER
AKP’nin, demokrasiyi araç olarak kullanarak, şeriat düzenini getirmeyi amaçladığını öne süren Başsavcı AKP'ye faşist parti benzetmesinde de bulundu. İşte iddianamede yer alan ilgili kısım:
TAKİYYE YAPIYORLAR NİHAİ HEDEFLERİ ŞERİAT DEVLETİ
"Türkiye’de siyasal islamcı akımların ve davalı siyasi partinin nihai amaçlarının hukuk devleti yerine dini esaslara dayalı bir devlet sistemi (şeriat) olduğu görülmüştür. Bu amaca ulaşıncaya kadar takiyye yöntemini kullanacaklarını kendi ifadeleriyle açıklanmaktadır. Tabandan gelen baskı karşısında sabır ve itidal tavsiyeleri bunun işaretidir.
NAZİ ALMANYASI ÖRNEĞİ
Bu bağlamda anayasadaki özgürlükçü demokratik düzenin temeli olan laiklik ilkesine bağlı olmayan anti-laik partiler yasaklanmış bu konuda kapatma benimsenmiştir. Bu yasaklama ve yaptırım laik rejim için olası tehlikeler gözetildiğinde Almanya ve Avusturya’daki Nazi Partisi’nin, İtalya’da Faşist Partisi’nin yasaklanması kadar hukuka uygundur."
NAZİ ALMANYASINDA OLDUĞU GİBİ DEMOKRATİK YOLDAN İKTİDARA GELENLER DEMOKRASİYİ ORTADAN KALDIRABİLİRLER!..
Bunun için de GEREKTİĞİNDE ŞİDDET CİHADA BAŞVURULMASI olasıdır.ensonhaber.com