Onlar ÖNCE VATAN dediler


TSK'dan anlamlı mesaj...

18.03.2008 00:30Türk Silahlı Kuvvetleri Çanakkale Zaferi'nin 93. yılı için özel afişler yayınladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da TSK'nın resmi internet sitesinde bir mesaj yayınladı. Orgeneral Büyükanıt'ın mesajı şöyle oldu:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Bugün, 93 yıl önce kazanılan zaferle başlayıp Cumhuriyet'le taçlandırılan eşsiz mücadelelerde taşıdıkları yüksek ruhla yüce Türk ulusunun bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna şehit olan vatan evlatlarının günüdür.

Değerli Silah Arkadaşlarım,

Çanakkale Zaferi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Türk ulusunun lideri olarak tarih sahnesine çıkışını sağlaması bakımından da ayrı bir değere sahiptir. Sonuçları bakımından etkileri yurt dışına taşan bu büyük mücadelede elde edilen zafer, yeni bir dönemin de kapısını aralamıştır. Şanlı tarihi boyunca bağımsızlığıyla insanlığa örnek olmuş Türk ulusu, Yüce Önderi'nin rehberliğinde, aralanan bu kapıdan geçerek bağımsız ve çağdaş devlet kurmasını bilmiştir. Kanı ve canı pahasına kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni ve onu ayakta tutan değerleri korumak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.


Yurt ve ulus sevgisi ile dolu yüreği, çelikleşmiş bir azim ve iradeye dayanan üstün bir disiplin anlayışı, dosta güven düşmana korku veren gücü ve kalbinde yaşattığı vatan, millet ve bayrak sevgisiyle görevi başında hazır bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, kendilerine duyulan güvene layık olduklarını en açık şekilde ortaya koymaktadırlar.

Aziz şehitlerimizin sergilediği kahramanlıklar Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun vazgeçilmez dinamiği olan Atatürk ilke ve devrimlerine yönelecek her türlü tehditle mücadelede bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu konudaki güç kaynağımız da Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün tüm olumsuzluklar karşısında gösterdiği tarihsel duruşudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugünlere ulaşmamızı sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuz mutluluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anar, tarihi boyunca ordusuna her zaman destek olan yüce Türk ulusuna şükranlarımı sunarım."


haberturk