Doğum günü partisinden dönerken geçirdiği kazada yaşamını yitiren Hazal Müezzinoğlu’nun kanında kokain çıkmasına annesi isyan etti: "O sigara bile içmezdi. Nereden bileyim alkolün içine koyulup verilmediğini."

SEVGİLİSİ Engin Temel’in kendisi için düzenlediği doğum günü partisinden, polis Sezer Berktaş’ın kullandığı otomobille dönerken geçirdiği kazada yaşamını yitiren Miss Dream Of The World Türkiye birincisi Hazal Müezzinoğlu’nun kanında kokain bulunmasına, annesi Nermin Taşpınarlı tepki gösterdi. Kızının sigara bile içmediğini söyleyen Nermin Taşpınarlı, "Doğum gününü sevgilisi Engin düzenledi. Nereden bileyim benim çocuğuma alkolün içine kokain koyulup verilmediğini?" dedi.

Ölümünü rüyasında gördü

İsrail’de şarkıcılık yaparken kızı Hazal’ın İngiliz Koleji’nde okuduğunu anlatan Nermin Taşpınarlı, "1998’de Türkiye’ye döndük. Çünkü İsrail’de 12-13 yaşından sonra çocuklara hesap soramıyorsunuz. Herkes arkadaşlarını evine getirip beraber yatıp kalkabiliyordu" diyor. Nermin Taşpınarlı, Hazal’ın ölümünden üç gün önce gittiği bir işte kemancısı Erdem’e anlattığı rüyasını bize de anlattı: "Dün gece gördüğüm rüyada çok hızlı giden bir araba kaza yaptı. Kafamı cama vuruyorum ve ölüyorum."

34 gün sonra teslim oldu

Hazal bu rüyayı gördükten üç gün sonra sevgilisi Engin Temel’in kendisi için düzenlediği doğum gününe katıldı. Buradan sevgilisinin polis kuzeni Sezer Berktaş (24) ile ayrıldı. Berktaş, yolda direksiyon hákimiyetini kaybetti ve otomobil aydınlatma direğine çarptı. Hazal öldü, yaralı kurtulan Berktaş’ta 0.66 promil alkol çıktı. Berktaş’ın 34 gün sonra teslim olduğunu söyleyen Taşpınarlı, "Kazanın olduğu bölgedeki bir kameradan alınan görüntüler, savcılık dosyasında. Sabahın 06.30’unda boş yolda bu sürat yapılmamış olsa böyle bir kaza olmazdı" diyerek olayın peşini bırakmayacağını açıkladı.

Olayın peşini bırakmayacağım

Kızının fotoğrafının başında yaşadıklarını anlatan Nermin Taşpınarlı, "Bu olayın peşini bırakmayacağım" diye gözyaşı döktü.
hürriyet com tr