UŞAK Devlet Hastanesi bahçesinde haber takip eden basın mensuplarına özel güvenlik görevlileri saldırdı. Tartaklanan ve kameraları kırılan gazeteciler, güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.


Uşak’ın Eşme İlçesi'nde yüksekten düşen birinin Uşak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını haber alan Doğan Haber Ajansı Muhabiri Yavuz Kuşdemir ile İhlas Haber Ajansı Muhabiri Kadir Yeşil, hastane bahçesinde beklerken, özel güvenlik görevlileri ile tartıştı. Güvenlik görevlileri, hastane bahçesini terk etmesini istediği gazetecilere bir anda saldırdı. Tartaklanan ve sürüklenerek bahçe dışına çıkarılan gazetecilerin kameraları kırıldı, fotoğraf makineleri zarar gördü. Saldırı sonrası kamerası kırılan İhlas Haber Ajansı Muhabiri Kadir Yeşil, “Bahçede beklerken özel güvenlik görevlileri bir anda bize saldırdı. Tartaklandık, yaka paça dışarı atıldık. Benim kameram kırıldı. Şikayetçi oldum” dedi.
Uşak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Faruk Azal ise Özel güvenlik görevlilerine böyle bir talimat vermediğini söyledi. Gazeteciler, Uşak Cumhuriyet Polis Merkezi'ne giderek özel güvenlik görevlileri hakkında şikayette bulundu.
HAS Özel Güvenlik Şirketi Sahibi Halis Güler ise olayın kendisini çok üzdüğünü ve hemen inceleme başlatacağını söyledi.

hürriyet com tr