Ortakent-Yahşi'de bir villada açık unutulan elektrik sobasından yangın çıktı. Aynı bahçedeki diğer villada kalan İkramiye Görgen, çocuklarının içerde olduğunu sanarak alevlerin arasına dalınca, elleri ve yüzü yanarak, yaralandı.

Halı yatak tutuştu

Turizmci Dağıstan Görgen, bir hafta önce Dere Mahallesi'nde, aynı bahçede iki villa aldı. Birinde eşiyle kalan turizmci, diğerini de oğulları Ünal (24) ve Nizam Görgen'e (26) verdi. Oğulların villasında açık unutulan elektrik sobası halı ve yatakları tutuşturdu.

Gözünü kırpmadan daldı

Dumanı gören anne İkramiye Görgen, iki oğlunun içeride olduğunu sanarak tereddüt etmeden alevlerin arasına daldı. Evin boş olduğunu gören anne, yangını söndürmek istedi, ancak elleriyle yüzü yandı. Komşularının evden çıkardığı Görgen, hastanede tedaviye alındı.

Üç oda kullanılamaz

Yangını Ortakent-Yahşi İtfaiyesi söndürdü, ancak vilanın dört odasından üçü kullanılmaz hale geldi. Yangını duyup gelen Dağıstan Görgen, uzun süre şok yaşadı, daha sonra, "Önemli olan çocuklarımla eşimin sağlığı. Villanın yanması sorun değil" dedi.

En önemli teselli can kaybı olmaması

İkramiye Görgen, oğullarının içeride olduğunu sanıp gözünü kırpmadan yanan villaya girdi, elleriyle yüzünden yaralandı. Altı yıl önce Gümbet'te işlettiği diskoda çıkan yangında bir turist ölen Dağıstan Görgen, "Önemli olan can kaybı olmaması" dedi.


HÜRRİYET COM TR