Bankada dehşet anları
20 Mart 2008 Perşembe 20:00
Fatih'te bir bankayı soymaya kalkışan soyguncunun içeridekiler tarafından yakalandığı an kameraya yansıdı.


Fatih Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesi dün astsubaylıktan ayrılan Yunus Y. tarafından başarısızlıkla sonuçlanan soygun girişimine sahne oldu. Soygun girişimi sırasında dalgın anını yakalayan güvenlikçiler tarafından etkisiz hale getirildikten sonra gözaltına alınan Yunus Y., Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulandı.

Kırıkkale’de kantinden sorumlu astsubayken yaklaşık 8 bin YTL’ik kantin borcu yüzünden 2007 yılında firar ettiği öğrenilen Yunus Y.’nin, kredi kartlarına olan borcu yüzünden bankayı soymak istediği öğrenildi.

Öte yandan soygun anı bankanın güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, bankaya şapka ve kaşkolla yüzünü gizleyerek giren Yunus Y., belindeki silahı çıkararak banka çalışanlarına doğrultuyor. Elindeki çantayı gişeye koyan soyguncu, gişedeki çalışandan çantaya para koymasını istiyor. Banka çalışanı çantaya para doldururken, hızla gelen güvenlikçi zanlıyı arkadan kavrıyor. Gişeden atlayan banka çalışanı da güvenlikçiye yardım ediyor. Zanlıyı iki kişi güçlükle zapt ediyor. Bu sırada başka banka çalışanları da yardım ederek zanlıyı yere yatırıyorlar. Ardından bankaya gelen sivil ve resmi polisler etkisiz hale getirilen zanlıyı gözaltına alıyor.
internethaber